На території звільненої від російських загарбників Бучі закінчується збір та ексгумація тіл громадян, які загинули під час окупації. Про це повідомив мер міста Анатолій Федорук.
«У нас у Бучі закінчується важливий і складний процес – збір та ексгумація тіл загиблих і померлих на території Бучанської громади. Цифра, яку маємо станом на сьогодні – 412. Але її все ще будуть уточнювати на рівні слідчих та експертів, які працюють без вихідних. Це означає, що кожен третій загиблий в Київській області – з Бучі. Ми все ще рахуємо поранених», - заявив мер міста.
За його словами, серед жертв загарбників є вбиті, застрелені і закатовані окупантами, є обгорілі тіла цивільних громадян. Є пацієнти лікарні, яких не змогли поховати після 24 лютого, бо росіяни не пускали ритуальну службу на цвинтар. Є кілька захисників зі Збройних Сил України.
«Тепер головне завдання, яке поставив перед комунальниками, – ідентифікувати кожного», - заявив Федорук.
Мер додав, що Бучанська міська рада забезпечує всі родини загиблих у Бучі та на території громади необхідною атрибутикою. У комунальній ритуальній службі є труни, хрести, вінки та таблички.
«Також є необхідна кількість місць на цвинтарі по вулиці Депутатській. Все безкоштовно – за рахунок бюджету громади. За це відповідає керівник ритуальної служби Капличний Сергій, його телефон: +380679523112. Ми хочемо допомогти родинам поховати загиблих протягом найближчого тижня – до поминальних днів», - йдеться у дописі мера міста.
«Це наша спільна біда. І це наше завдання – зробити так, щоб кожен невинно убієнний був ідентифікований і похований належним чином», - додав Федорук.
Буча – це краєвид жаху. Коли російський наступ на Київ зупинився, місто захлеснула кампанія терору та помсти проти мирних жителів
Найкращий день, який тепер може настати, — покарання воєнних злочинців. Включно з російськими генералами, котрі віддають накази, солдатами, що стріляють у мирних людей, пропагандистами й артистами, які співають і брешуть на підтримку кривавого режиму.
Але для того, щоб це сталося, потрібно виконати дві умови. Які? Про це розповідає Інна Ведернікова у статті «Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руського міра» в Бучі».