"Моліться, щоб хтось із нас залишився живий": Le Monde оприлюднила історію партизана з деокупованої Херсонщини

Поділитися
Жінка партизана з Миролюбівки розповіла, що чоловіка катували, під'єднуючи до тіла струм © nara.getarchive.net
"Одного вечора він зібрав нас разом, поставив навколо себе в їдальні багато ікон і попросив молитися, щоб хтось із нас залишився живий. У нього було відчуття, що він помре"... "Якби ми були на вулиці групою більше чотирьох людей, снайпери стріляли б над нашими головами".

Майже місяць, під час російської окупації, чоловік Олени К. cівпрацював з українським військом, перш ніж зникнути. Повернувшись у спільний будинок, його вдова тепер хотіла б мати можливість поховати його. У репортажі Le Monde журналіст Thomas d'Istria пише:

“Її голос надривається. Вона розповідає про життя свого чоловіка та обставини його зникнення 9 квітня, коли їхнє село Миролюбівка Херсонської області було окуповане”.

Моліться, щоб хтось із нас залишився живий

"Одного вечора він зібрав нас разом, — каже вона. – Він поставив навколо себе в їдальні багато ікон і попросив молитися, щоб хтось із нас залишився живий. У нього було відчуття, що він помре".

48-річна жінка, яка каже, що постаріла на десять років за шість місяців війни, витирає сльози, перш ніж підняти екран свого ноутбука. На екрані – чоловік із сяючим обличчям, якому 18 жовтня мало б виповнитися 50.

За час загарбання населеного пункту, будинок Олени та її чоловіка служив базою відпочинку для деяких російських солдатів. Він дуже постраждав від одного з артобстрілів.

Через кілька тижнів після 9 квітня Олена покинула своє село, щоб дістатися до Кривого Рогу, на північ. Після нещодавніх успіхів українського контрнаступу на Херсонщині повернулася до Миролюбівки 6 жовтня, через чотири дні після офіційного звільнення. Двоє синів допомагають напередодні зими відремонтувати будинок і сарай невеликої ферми, вони зруйновані боями.

Над нашими головами стріляли снайпери

Кремлівські сили прибули в село 13 березня. За словами Олени та її подруги, першими в село зайшли сепаратисти з «Донецької народної республіки». Через тиждень на посилення позицій були направлені росіяни, а також українці з анексованого Кремлем Криму.

У селі Миролюбівка, де живе Олена, не пощадили практично жодного будинку.

Базою для бійців слугувала сільська школа. Селяни могли вийти на вулицю, але…:

 «Якби ми були на вулиці групою більше чотирьох людей, снайпери стріляли б над нашими головами», – каже жінка. Донецькі бійці були дуже агресивні. Вона каже, що знайшла шприци у своєму будинку, який заселили після її виїзду новоприбулі. «Я не можу бути впевнена, що вони вживали наркотики, але там було багато голок. Як ще це можна пояснити?»

"Вашего мужа больше не ждите, его задушил украинец"

Історію жінки з Миролюбівки висвітлили також і в українських медіа. Зокрема “Ґрунт“ повідомляє, що смерть чоловіка Олени окупанти намагалися подати як вбивство українцем, а від знайомих вона дізналася деталі катувань:

“Вони потім приїхали до мене додому і сказали: “Вашего мужа больше не ждите, его задушил украинец”. Але я знаю, що це брехня. Це вони його закатували. Інші хлопці розказували, як над ними знущалися: підводили струм до тіла, заливали йому рідину для омивача…, — Олена заплющує мокрі від сліз очі й додає: — Вибачте, я не можу про це більше говорити, дуже тяжко”.

Жінка сподівається, що їй допоможуть знайти тіло Олега, вона надіслала офіційне звернення до поліції.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі