Як призовнику проходити медичну комісію

Поділитися
Як призовнику проходити медичну комісію © freepik.com
Медогляд перед мобілізацією має певні правила.

Через військову агресію Росії в Україні продовжили загальну мобілізацію та воєнний стан до 19 лютого 2023 року. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіків від 18 до 60 років. Під час мобілізації військовозобов'язані мають пройти медичну комісію. Правовий аналітик Руслан Романів пояснив основні правила проведення медкомісії під час мобілізації.

Медкомісія у воєнний час: як часто вона проводиться

Військовозобов'язаний, який отримав повістку, має прийти до територіального центру комплектування. Якщо у нього немає відстрочки, то він має пройти медичну комісію

Експерт пояснив, що повторний медогляд військових запасу першого і другого розрядів, які були визнані придатними у мирний час, проводиться один раз на п’ять років.

У випадку, якщо військовозобов'язаний чоловік непридатний до служби, то повторний медогляд може бути призначений через 2-6 місяців. Якщо людина непридатна до військової служби, повторний огляд відбувається за 6-12 місяців.

Під час воєнного стану людина проходить медкомісію, навіть якщо вона була визнана придатною у мирний час, адже за цей період обставини могли змінитися.

Які лікарі проводять огляд призовників

Перед медкомісією призовник має самостійно пройти обстеження, які не проводяться в рамках медкомісії. Законодавство не визначає термін проходження цих процедур, а лише дату прибуття до військкомату.

Призовника на медкомісії оглядають такі спеціалісти:

  • терапевт;
  • офтальмолог;
  • стоматолог;
  • оториноларинголог;
  • хірург;
  • невропатолог;
  • психіатр;
  • дерматолог.

Якщо особа стоїть на обліку або має інвалідність, її можуть додатково оглянути інші спеціалісти.

Кожен лікар після огляду пише свій висновок про придатність або непридатність людини до служби. Під висновком лікар ставить підпис і особисту печатку.

Аналітик наголосив, що людям з інвалідність рекомендується взяти з собою на медогляд документ, який засвідчує їх стан здоров’я.

Висновки медичної комісії

Медкомісія може винести призовнику один з висновків:

  • придатний до військової служби;
  • тимчасово непридатний до військової служби з датою повторного огляду;
  • непридатний до служби у мирний час, але придатний у воєнний;
  • непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Під час винесення рішення щодо придатності до служби комісія керується Додатком до закону «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»

Раніше заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов розповів, чи будуть збільшувати темпи мобілізації в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі