Керівництво Міністерства оборони просить держконцерн "Укроборонпром" вплинути на підвідомчі підприємства, незаконно розпоряджаються бойовою технікою і зброєю, і сприяти поверненню цього військового майна Міноборони.
Про це свідчить звернення заступника міністра оборони Артуро Франциско Бабенка до керівника "Укроборонпрому" Сергію Громову, текст якого є в розпорядженні ZN.UA.
У листі йдеться лише про деяких епізодах великого списку. Але і цього цілком достатньо, щоб зрозуміти: ситуація у цій сфері ні Міноборони, ні "Укроборонпромом" не контролюється.
зокрема, у листі заступника міністра оборони повідомив, що на Балаклійському ремонтному заводі перебуває майже 20 тис. одиниць стрілецької зброї, які туди потрапили ще в 2010 р. нібито для передпродажної підготовки.
Не відстає в цьому плані і Київський бронетанковий завод, ніяк не бажає повертати Міноборони 57 одиниць стрілецької зброї. З'ясувалося, що це бойова зброя використовує якась команда позавідомчої охорони, при цьому відповідна ліцензія і дозвільні документи на володіння і носіння зброї на підприємстві відсутні.
Керівництво заводу також не бажає повертати Міноборони п'ять БТР-80, нібито відремонтованих підприємством за оборотні кошти.
Не відстає від Київського і Миколаївський бронетанковий завод, примудрився залишити лише корпуси від п'яти БТР-80, переданих йому Міноборони для проведення капітального ремонту. Ще 17 БТР-70 підприємство ініціативно відремонтувало і намагається якимось чином продати, але вже без участі військового відомства.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Дмитра Менделєєва "Збройові барони українського штибу". !zn
Читайте також:
СБУ в супроводі групи "Альфа" провела виїмку документів в "Укрспецекспорті"
Україна за рівнем контролю за "оборонкою" показала "помірні" корупційні ризики
Міноборони підрахувало, скільки народу загине і піде в декрет під час реформи армії