Мери українських міст звернулися до уряду з пропозицією, як не зірвати опалювальний сезон

Поділитися
Мери українських міст звернулися до уряду з пропозицією, як не зірвати опалювальний сезон © 24tv.ua
У 59 громадах досі заблоковані рахунки для оплати за природний газ

Асоціація міст України звернулася до президента, уряду і парламенту з пропозиціями, як не допустити зриву опалювального сезону. Про це йдеться на сайті АМУ

Звернення пов'язане з небезпекою зриву опалювального сезону в Україні через різке подорожчання газу для населення і бюджетної сфери.

В АМУ прогнозують різке збільшення тарифу за кубометр газу. Для населення він збільшиться з 4 до 7,6 грн, для установ бюджетної сфери — з 7 до 20 грн за 1 куб. м. І це, не рахуючи вартості розподілу газу та інших витрат.

У простих українців відсутні кошти на оплату такого тарифу. А щоб залишити тариф на торішньому рівні, потрібно знайти в місцевих бюджетах величезну суму — 25 млрд грн.

В АМУ вважають, що для збереження тарифів на тепло і гарячу воду на нинішньому рівні та для стабільного проходження опалювального сезону центральна влада повинна надати місцевим громадам справедливу компенсацію. Зокрема, громадам потрібно виділити субвенцію з держбюджету на погашення різниці в тарифах за 2016-2021 роки в обсязі 37 млрд гривень. А також направити додаткову цільову субвенцію на ремонт вулиць і доріг в обсязі 10 млрд грн. Також АМУ пропонує збільшити нормативи зарахування ПДФО до місцевих бюджетів на 5%, зменшити обсяги реверсної дотації до 20% і збільшити базову дотацію до 100%. Одночасно повинен бути збільшений обсяг Державного фонду регіонального розвитку до 3% держбюджету, і 50% цих коштів потрібно спрямувати громадам.

АМУ підкреслює: до початку опалювального сезону потрібно негайно відновити можливість теплопостачання та гарячого водопостачання в 59 громадах, розблокувавши рахунки підприємств, заарештованих через заборгованість по оплаті за природний газ і його розподіл. Крім того, необхідно усунути дискримінаційні норми в договорах на постачання природного газу, зокрема щодо термінів оплати підприємств за спожитий газ і штрафних санкцій. Також в Асоціації міст України вважають, що центральна влада повинна зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ до кінця опалювального сезону на рівні 11,2 грн за 1 куб. м, щоб забезпечити безперебійне теплопостачання, зокрема, лікарень, шкіл, дитячих садків та інших об'єктів соціальної сфери.

В АМУ зазначають, що компенсація місцевим бюджетам повинна бути справедливою.

Нагадаємо, що мери українських міст мають конкретний страх, що префектів (ними після прийняття закону №4298 стануть глави МДА, РДА, а в Києві — глава КМДА), в майбутньому можуть традиційно використовувати для зміцнення впливу президента перед виборами. В інтерв'ю ZN.UA глава парламентського підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін пояснив, що законодавці планують зробити з законопроєктом про місцеві державні адміністрації, щоб вертикаль префектів не стала політичною палицею центральної влади.

«З одного боку, за роки децентралізації, коли повноваження і ресурси пішли в громади, а механізм відповідальності не включився (немає навіть прокурорського нагляду), на місцях звикли до повної безконтрольності. З іншого — у нас викривлене сприйняття державної вертикалі влади. Її називають президентською. Але президент — гарант Конституції, тобто він і уособлює державу. До цього просто треба психологічно нормально ставитися. Відокремлювати особистість від інституцій», — заявив Безгін.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі