Генеральний прокурор Юрій Луценко запевнив, що він підтримує право громадян на володінні короткоствольною нарізною зброєю для самозахисту.
"Я є переконаним прихильником легалізації вогнепальної короткоствольної зброї для дорослих людей, які пройшли необхідну перевірку. Особливо для тих, у яких є власність і необхідність її захищати", - заявив керівник ГПУ в інтерв'ю виданню "Сегодня", опублікованому 27 січня.
За словами генпрокурора, в Україні знижується кількість умисних вбивств у зв'язку зі збільшенням кількості зброї на руках у громадян після початку війни у Донбасі.
"Кожен рік з початку АТО у нас стає на 10-15% менше вбивств, такий феномен", - зазначив Луценко.
Раніше журналісти проекту "Наші гроші" повідомляло, що на посаді глави МВС Арсен Аваков, який неодноразово висловлювався категорично проти надання громадянам права на володіння нарізною короткоствольною зброєю, вручив 2200 одиниць нагородної зброї, значну частину якої отримали не співробітники силових відомств, а чиновники, депутати та їх помічники, прокурори, судді та навіть телеведучі. Цивільним особам дарували не тільки стандартні пістолети "Форт", але і штурмові гвинтівки, автомати, і зброя, зроблена під замовлення.
У свою чергу Аваков повідомив, що на посаді міністра внутрішніх справ роздав 1332 одиниці нагородної зброї співробітникам МВС і СБУ, військовослужбовцем Нацгвардії та ЗСУ, волонтерам, народним депутатам, прокурорам, міністрам, співробітникам Адміністрації президента, РНБО, спортсменам, артистам і журналістам.
Згідно з позицією МВС, підставою для нагородження цивільних осіб зброєю є "особливі заслуги у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового та громадянського обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть". Обсяг заслуг визначається міністром на власний розсуд.
Восени позаминулого року президент України Петро Порошенко відповів на електронну петицію і висловився проти вільного володіння зброєю. Він аргументував це тим, що більшість українців виступають проти.
Як писало DT.UA Україна - єдина в Європі держава, в якій досі не вирішено питання законної продажу й носіння вогнепальної зброї. При цьому швейцарський збройовий проект Small Arms Survey оцінив обсяги нелегальної зброї в Україні від 2 до 6 млн одиниць.