Луценко хоче особисто пояснити Седлецькій ситуацію із доступом до її телефонних розмов

Поділитися
Луценко хоче особисто пояснити Седлецькій ситуацію із доступом до її телефонних розмов ГПУ, нібито, цікавлять пересування Седлецької та місцеперебування її телефону © Natalie Sedletska / Facebook
На особисту зустріч до генпрокурора Наталію Седлецьку запросила прес-секретар Луценка.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко хоче особисто пояснити головній редакторці проекту "Схеми" Наталії Седлецькій, навіщо Генпрокуратурі знадобився доступ до її телефонних розмов, повідомлень та інших даних за останні півтора року. Генпрокурор хоче дати пояснення без камер. Про це у середу, 5 вересня, журналістка повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Вчора близько опівночі мені зателефонувала прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган. Повідомила, що генпрокурор запрошує мене сьогодні на закриту зустріч. Без камери. На 15:30", - написала Седлецька.

Вона зазначила, що метою такої зустрічі є нібито бажання Луценка пояснити навіщо ГПУ потрібна була інформація з телефону жінки за останні півтора роки.

"І що їх, мовляв, мої смс не цікавлять, а тільки пересування та місцеперебування телефону (що, звісно, найцінніше з усього переліку витребуваної в оператора інформації). Не вибачитись. Не визнати, що це надмірність, яку скасують. Що це самоуправство слідчого, якого покарають. А пояснити, що інакше як вивчити мої маршрути за 17 місяців, вони зібрати докази про один день не могли. Ми проти кулуарщини", - додала Седлецька.

При цьому журналістка зазначила, що "у справі, яка викликала такий резонанс, генпрокурор має знайти в собі сміливість публічно пояснити такий крок свого підлеглого і бути готовим відкрито відповісти на всі запитання".

Читайте також: Доступ ГПУ до телефонних розмов головреда "Схем" Седлецької загрожує вільній журналістиці - TI

Раніше Седлецька назвала рішення Печерського суду про надання ГПУ доступу до телефонних розмов тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.

Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів головного редактора проекту "Схеми" Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.

Редакція "Радіо Свобода", журналістські й антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. Адвокати "Радіо Свобода" готують скарги на суддю В'ячеслава Підпалого і слідчого ГПУ Руслана Іжука.

У ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки не йдеться.

Як повідомлялося, Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора АТО Костянтина Кулика.

15 листопада минулого року член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу. Незадовго до цього детективи НАБУ в рамках "справи про рюкзаки" затримали Олександра Авакова – сина голови МВС Арсена Авакова, радником якого був Геращенко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі