"Українське представництво глобального антикорупційного руху не розуміє мотивації розкриття приватної інформації журналіста, яка стосується такого тривалого періоду. Вважаємо, що таке рішення суду є загрозою для вільної журналістики", - йдеться у повідомленні.
У прес-службі додали, що TI трактує відповідну ухвалу суду, як тиск на Седлецьку. Таким способом ГПУ намагається змусити журналістку порушити етичні норми щодо нерозголошення власних джерел інформації.
"Така ухвала трактується нами, як тиск на керівника проекту журналістських розслідувань. Це грубий спосіб змусити працівника ЗМІ порушити етичні норми, які зобов'язують його зберігати в таємниці власні джерела інформації", - зазначено в повідомленні.
В антикорупційній організації звернули увагу на те, що таке право і обов'язок журналіста захищений українським законодавством та міжнародними нормами.
"Transparency International Україна висловлює підтримку керівнику проекту антикорупційних журналістських розслідувань "Схеми" Наталії Седлецькій. Вважаємо рішення Печерського суду про доступ до змісту переписки журналіста та її місця перебування заангажованим та невмотивованим" - додали в TI.
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання ГПУ та відкрив слідчим доступ до телефонних розмов Наталії Седлецької у кримінальному провадженні за фактом можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником відомостей, що становлять державну таємницю. Відповідне рішення суддя В'ячеслав Підпалий ухвалив 27 серпня поточного року. Адвокати Седлецької та представники ЗМІ також висловили своє обурення відповідною постановою суду.
Як повідомлялося, Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора АТО Костянтина Кулика.
15 листопада член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу.