Людмила Денісова обговорила з головою СММ ОБСЄ в Україні питання перехідного правосуддя

Поділитися
Людмила Денісова обговорила з головою СММ ОБСЄ в Україні питання перехідного правосуддя © Людмила Денісова / Facebook
Також під час онлайн-зустрічі обговорили питання реєстрації дітей на окупованій території Донбасу.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова провела онлайн-зустріч з головою СММ ОБСЄ в Україні Яшаром Халітом Чевіком. Під час зустрічі сторони обговорили питання реєстрації дітей в ОРДЛО та перехідного правосуддя, повідомила Денісова у Facebook.

“Спільно обговорили проблематику, пов’язану з реєстрацією новонароджених дітей на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Зі свого боку поінформувала, що Офісом уповноваженого буде детально проаналізовано зазначене питання та надані роз’яснення як діяти батькам, щоб їхні діти отримали українське громадянство”, - повідомила Денісова.

Вона додала, що під час зустрічі було порушено питання запровадження перехідного правосуддя. За словами омбудсмена, вона розповіла очільнику СММ ОБСЄ про те, що починаючи з 2018 року Офіс уповноваженого розробив проект закону про перехідне правосуддя. Денісова зазначила, що документ вже передали робочій групі при Офісі президента України для того, аби спільно напрацювати остаточний варіант законопроекту. Однак, за словами уповноваженої, останнім часом засідання відповідної робочої групи не проводяться.

“Вважаю, що цей процес повинен бути завершений, а проєкт закону – ухвалений Верховною Радою України, адже це являється передумовою для деокупації українських територій та реінтеграції населення. Домовилися, що продовжимо практику проведення робочих зустрічей задля посилення співпраці у сфері захисту прав громадян на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей”, - підсумувала Денісова.

?Щойно завершилася онлайн-зустрічі з Головою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшаром Халітом...

Опубліковано Людмилою Денісовою Пʼятниця, 15 січня 2021 р.

Раніше заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявляв про те, що Концепція перехідного правосуддя, яка перебуває на розгляді в ОПУ, має стати рамковим документом, що визначає основні вектори державної політики для вирішення наслідків збройного конфлікту.

За його словами, чотирма основними елементами концепції є: відшкодування шкоди потерпілим; притягнення до відповідальності за найтяжчі злочини; право на правду, зокрема історичну; заходи щодо недопущення конфлікту в майбутньому. Мамедов також зазначив, що усі чотири елементи перехідного правосуддя мають працювати в комплексі. У цьому і буде запорука успіху.

Як застосовуватиметься принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за воєнні злочини і злочини проти людяності? Про це читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора України Гюндузом Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі