Ляшко порівняв кількість щеплених і не щеплених пацієнтів у ковідних лікарнях

Відео
Поділитися
Ляшко порівняв кількість щеплених і не щеплених пацієнтів у ковідних лікарнях © Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ)/facebook
Рахунок 5:0 на користь повністю вакцинованих.

Переважна більшість хворих у ковідних відділеннях українських лікарень не щеплені жодною дозою вакцини, водночас у повністю вакцинованих шанси потрапити до лікарні уп’ятеро нижчі, наголошує Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Щеплення від коронавірусу не убезпечує від інфікування, однак перешкоджає розвиту важких ускладнень хвороби, госпіталізації та смерті.

«За останні три місяці 94,3% госпіталізованих хворих, яким діагностували коронавірусну хворобу, не пройшли повний курс вакцинацій. Дані за останні три місяці також вказують на те, що вакциновані особи госпіталізуються у 5,2 рази рідше за невакцинованих», - наголосив він на брифінгу 16 листопада.

На співвідношення щеплених і нещеплених пацієнтів впливає і поширення фейкових документів про вакцинацію. Якщо хворий із купленим COVID-сертифікатом потрапляє у лікарню, в його оточенні виникають дискусії щодо «ефективності захисту вакцини». Це підживлює антивакцинаторські настрої.

За словами міністра, зараз в Україні є 78 тисяч ковідних ліжок  понад половина з них (49 тисяч) – зайняті. Ліжка з киснем завантажені на 64%. Медична система країни працює зі значним навантаженням.

Зростає і смертність від ускладнень хвороби – напередодні  Україна оновила антирекорд – 838 людини за добу. Це найвищий показник від початку епідемії.

Попри заклики МОЗ та численні дослідження, що підтверджують ефективність вакцинації у боротьбі з пандемією, багато українців не хочуть робити щеплення, вважаючи коронавірус – «вигадкою», а протиепідемічні обмеження для нещеплених – обмеженням власних прав.

Чи законна обов’язкова вакцинація? Чи порушує вимога показати сертифікат лікарську таємницю? Чи дискримінують невакцинованих обмеження у користуванні транспортом чи відвідинами громадських закладів? Чесні відповіді на непрості запитання шукайте у статтях Алли Котляр «Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей та Олександри Матвійчук «Пандемія та права людини. Коли на шальках терезів життя і приватність» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі