Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) отримав чотири позови від працівників Державного космічного агентства України щодо оскарження наказів про відсторонення від роботи невакцинованих від ковіду, повідомляє пресслужба суду.
Позивачі просять суд визнати протиправними та скасувати накази ДКА, поновити їх на роботі та виплатити заробітну плату за час відсторонення. Оскаржувані накази Агентства видані на підставі:
- наказу МОЗ від 4 жовтня 2021 року №2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням»;
- п.19 змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 , спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», затверджених 20 жовтня 2021 року.
Крім того, суд відкрив провадження за позовом жителя Миколаєва до Кабміну і Державної казначейської служби. Позивач оскаржує окремі положення постанови №1236.
Він просить суд позбавити працівників Нацполіції, Нацгвардії і посадовців права проводити на вулицях, у парках, громадських місцях і закладах вибіркову перевірку документів, COVID-сертифікатів, негативних тестів і довідок про одужання у випадках, коли це є підставою для незастосування обмежувальних протиепідемічних заходів. Він також хоче стягнути з Державної казначейської служби 1 млн гривень моральної шкоди.
Нагадаємо, 9 листопада МОЗ розширило список професій для обов'язкової вакцинації, до нього включили листонош та соцпрацівників, але не включили медиків. Тим часом із 8 листопада представників професій базового списку почали відсторонювати від роботи без збереження заробітної плати.
Чи законна обов’язкова вакцинація? Чи порушує вимога показати сертифікат лікарську таємницю? Чи дискримінують невакцинованих обмеження у користуванні транспортом чи відвідинами громадських закладів? Чесні відповіді на непрості запитання шукайте у статті Олександри Матвійчук «Пандемія та права людини. Коли на шальках терезів життя і приватність» у ZN.UA.