Нещеплених від коронавірусу українців відсторонятимуть від роботи: список професій

Поділитися
У боротьбі за здоров'я нації влада перейшла від «пряників» до «батогів».

Відсьогодні в Україні починають діяти нові обмеження для нещеплених від коронавірусу: представників професій, які включені до списку для обов'язкової вакцинації, відсторонюватимуть від роботи.

Продовжувати працювати зможуть як щеплені однією дозою, так і повністю імунізовані (дві дози). Винятки передбачені лише для тих, хто не може вакцинуватись за медичними показами та має відповідну довідку (документ можна отримати у сімейного лікаря). Враховуються як тимчасові, так і постійні протипокази.

Кого можуть відсторонити від роботи:

  • Працівників центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • Співробітників місцевих державних адміністрацій і їх структурних підрозділів;
  • Вчителів (установ вищої, післядипломної, професійної вищої, професійної (професійно-технічної) загальної середньої, спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, установ спеціалізованої освіти незалежно від типу та форми власності).

Для цього керівник установи, організації чи навчального закладу видає внутрішній наказ/розпорядження, яким відсторонює нещеплених працівників до закінчення карантину без збереження зарплати.

У МОЗ наголосили: нещепленого працівника повинні відсторонити, але не можуть звільнити – звільнення за відмову вакцинуватись є незаконним.

Також у міністерстві планують розширити список професій для обов'язкової вакцинації. До нього хочуть включити працівників:

  • підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • соціальних працівників, листонош, співробітників реабілітаційних центрів;
  • державних підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (визначено постановою Кабміну №83 від 4 березня 2015 року).

Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до уряду та профільних міністерств із закликом врегулювання проблеми, пов’язані із відстороненням вчителів.

«Відсторонення від роботи вже з 8 листопада може спричинити непередбачувані ситуації, які призведуть до порушення вимог щодо створення необхідних умов для перебігу освітнього процесу, неможливості обслуговування котелень, харчоблоків, охорони будівель, унеможливлення заміни відсутніх педагогів тощо», - наголошують у комітеті.

У комітеті також нагадали, що стаття 32 КЗпП України передбачає повідомлення працівників про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці. Водночас наказ МОЗ набрав сили за місяць від дня опублікування.

Аби запобігти колапсу, у комітеті вважають за потрібне терміново внести зміни до наказу МОЗ № 2153 та до пункту 41-6 постанови Кабміну № 1236 щодо перенесення термінів їх реалізації не раніше 8 грудня.

У спробах купувати нову хвилю епідемії, МОЗ перейшло до агресивніших форм комунікації із населенням – від обмежень у «червоних зонах» для людей без сертифікатів про вакцинацію до складання списку професій для обов'язкової вакцинації.

Чи достатньо цього, щоб упоратися з третьою хвилею COVID-19? Читайте у статтях Алли Котляр «Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей» та Оксани Онищенко «Обов'язкова вакцинація вчителів. Три питання, на які немає відповіді» у DT.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі