Протипоказання для вакцинації від COVID-19 — МОЗ опублікував детальне роз’яснення

Поділитися
Протипоказання для вакцинації від COVID-19 — МОЗ опублікував детальне роз’яснення © 18000.com
В майбутньому протипоказання до вакцинації вноситимуть в електронну базу системи охорони здоров’я.

Протипоказання для вакцинації від коронавірусу може бути постійним або тимчасовим, а встановити його та надати відповідний висновок може сімейний або лікуючий лікар, якщо йдеться про вузькоспеціалізовану хворобу, заявили у Міністерстві охорони здоров’я.  Сам висновок про наявність протипоказання до другої дози або загального протипоказання до вакцинації невдовзі планують внести в електронну систему охорони здоров’я, аби запобігти небажаним випадкам щеплення.

Згідно із рекомендаціями МОЗ протипоказання можуть бути:

  1. Абсолютні – коли ризик ймовірних серйозних ускладнень внаслідок вакцинації сильно перевищує переваги від проведення щеплення. Абсолютні протипоказання можуть бути постійними й тимчасовими:

Постійні протипоказання – мають постійний пожиттєвий характер.

Тимчасові протипоказання – зникають з часом після одужання пацієнта від певних хворіб

  1. Застереження (або вакцинація з пересторогою) – остаточне рішення щодо щеплення приймає лікарем з урахуванням переваг над ризиками від щеплення.

Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку пацієнтові буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Якщо у пацієнта є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, йому також слід щепитися іншою вакциною.

Тимчасовими протипоказаннями є:

Гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 °C. Вакцинація може бути проведена після одужання. Довідка видається на 2 тижні.

Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення курсу. Термін дії довідки – 3 місяці.

Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб. Вакцинація від COVID-19 має бути проведена через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб (за винятком інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити одночасно з антиковідною вакциною в різні руки). В проміжку між першою та другою дозою вакцини проти COVID-19 можуть бути введені інші вакцини з дотриманням 14-денного інтервалу. Термін дії довідки – 14 днів.

Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA). Термін дії довідки – до завершення оцінки проби/IGRA.

COVID-19 в анамнезі. Вакцинацію може бути відтерміновано на 3 місяці від часу перебігу COVID-19 або здійснена раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів. Термін дії довідки – до 3-х місяців.

Вакцинація з пересторогою, або особливі стани:

Онкологічна хвороба. Вакцинація проти COVID-19 осіб з онкопатологією є пріоритетною. При її здійсненні слід дотримуватися відповідних рекомендацій НТГЕІ.

Аутоімунне захворювання. Пацієнти, які проходять лікування препаратом “Ритуксимаб”, повинні відкласти вакцинацію щонайменше на 4 тижні після останньої дози цього препарату.

Особи з імунодефіцитом. Враховуючи, що вакцина не є  «живою», а особи з імунодефіцитом мають вищий ризик важкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути вакциновані.

Крім того, існують протипоказання до введення окремих вакцин, наприклад CoronaVac від Sinovac Biotech протипоказаний вагітним.

В разі необхідності підтвердити або заперечити діагноз, або ж оцінити ризики того чи іншого пацієнта щодо вакцинації сімейний лікар повинен направити його до вузькоспеціалізованого фахівця за висновком якого і буде прийнято остаточне рішення.

Якщо  ж в людини є протипоказання до щеплення однією з вакцин проти COVID-19 за можливості особа має вакцинуватися іншими типами вакцин.

Роз’яснення щодо застосування переліку медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19 уже направили до регіональних та міських управлінь охорони здоров'я.

Раніше головний санлікар України Ігор Кузін заявив, що в Україні дуже малий відсоток громадян, які мають протипоказання для COVID-вакцинації, проте такі люди все ж таки є. 

Детальніше про кампанію вакцинації в Україні, побічні реакції та антивакси, читайте у статті Алли Котляр «Вакцинальна кампанія: як влада завоювати довіру людей».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі