Інструкція до препарату для вакцинації від COVID-19 має низку протипоказань. У яких випадках не можна робити щеплення від коронавірусної інфекції на щоденному брифінгу розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
«Зараз інструкція до препарату передбачає наступні протипоказання до проведення вакцинації. Перше - це очевидна підвищена чутливість до діючої речовини вакцини. Друге - це супутні захворювання, які супроводжуються високим підйомом температури, зокрема, це лихоманка», - пояснив він.
Крім цих протипоказань для проведення вакцинації, є ще два, а саме: тромбоцитопенія або порушення згортання крові та особи з ослабленим імунітетом.
24 лютого в Україні почалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneka, яка виробляється в Індії). Перша партія щеплень від коронавірусної інфекції склала 500 тисяч доз. Крім того, в Україні зареєстрована американська вакцина Pfizer. Препарат буде поставлятися в рамках європейської ініціативи COVAX, яка підтвердила поставку перших 117 тисяч доз. За словами глави МОЗ Максима Степанова, Україна очікує отримання китайської вакцини від коронавірусу Coronavac компанії Sinovac до 6 березня. Першими прищеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.
За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людини. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, до кінця року вакцинуватися зможуть всі бажаючі. Станом на 1 березня 2021 року кількість вакцинованих зросла до 4905 осіб.
Максим Степанов заявив про те, що МОЗ планує до кінця тижня почати робити по 10-11 тисяч щеплень від коронавірусу кожен день, а до літа планується збільшити кількість вакцинацій до 5 млн щеплень на місяць. Однак в ході вакцинації у деяких людей виникли несприятливі наслідки у вигляді побічних реакцій.
Інформацію про ризики вакцинації від коронавірусної інфекції можна знайти в статті Алли Котляр «Золота гора» від МОЗ».