Ляшко обіцяє «Медзакупівлям» повернути «відібрані» МОЗ функції

Поділитися
Ляшко обіцяє «Медзакупівлям» повернути «відібрані» МОЗ функції © БукІнфо
Його попередник Максим Степанов бажав зробити держпідприємство жорстко підконтрольним міністерству.

Міністерство охорони здоров’я позбавлятиметься невластивих функцій, віддаючи закупівлю ліків та медичних препаратів державному підприємству «Медичні закупівлі України», наголосив в інтерв’ю ТСН новопризначений очільник відомства Віктор Ляшко.

За словами Ляшка, він планує впроваджувати зміни у закупівельних процесах забезпечення лікарськими засобами. На уточнююче запитання журналістів про те, що за законом «Медзакупівлі» і так є державним оператором із закупівлі медичних товарів і ліків, міністр наголосив, що виконання цих функцій гальмується наявною бюрократією.

«Повністю МОЗ буде віддавати не властиві йому функції на державне підприємство «Медичні закупівлі». Досить велика кількість була бюрократичних речей в Міністерстві охорони здоров’я», - зазначив він. Додавши, що такий підхід дозволить знизити ціни на ліки.

Зараз пріоритетом МОЗ є стабілізація лікарень, допомога «неуспішним», які не змогли законтрактуватись із Національною службою здоров’я України, підкреслив міністр.

«Ми запустили другий етап реформи, але він запустився і співпав із епідемією. Тому нам у цей період часу головне стабілізуватися. Показати ефективні лікарні, які вже почали працювати, і допомогти неуспішним лікарням, які просіли із фінансуванням», - сказав Ляшко.

В одному зі своїх перших інтерв’ю Віктор Ляшко висловлював невдоволення медичною реформою у частині фінансування вузькоспеціалізованих лікарень. Зараз його думка змінилася, запевняє міністр.

«Я був проти фінансування деякого щодо інфекційних лікарень, коли гроші йшли за пацієнтом. І щодо протитуберкульозних закладів. І той тариф, який з’явився у 2020-му, не міг покрити потребу в закладах, які надають допомогу хворим на туберкульоз. Тому з моїх вуст і лунала критика. Зараз ситуація змінилась. І тариф підвищили, і вперше в Україні в цьому році почали фінансувати, платити за лікування хворого на амбулаторному етапі», – пояснив він.

Під «бюрократичними процедурами», що заважають «Медзакупівлям» повною мірою виконувати власні функції, Ляшко, імовірно, має на увазі діяльність міністерства за часів його попередника Максима Степанова. 27 травня Ляшко скасував накази Степанова про утворення наглядової ради держпідприємства і конкурсного відбору її членів.

Колишній міністр «воював» із директором ДП «Медичні закупівлі України» Арсеном Жумаділовим та публічно критикував оператора, називаючи роботу підприємства неефективною.

Бажаючи отримати контроль над підприємством та його фінансовими потоками (бюджет 7,2 млрд гривень), Степанов зобов’язав держпідприємство погоджувати всі закупівлі із МОЗ, та завів до наглядової ради «Медзакупівель» лояльних собі членів. Своєю чергою Жумаділов скаржився на занадто довге погодження закупівель у міністерстві, що гальмувало поставку необхідних українцям ліків.

Крім того, закупівлю вакцин від коронавірусу доручили британському посереднику Crown Agents і вітчизняній компанії «Лекхім», яку пов’язують із очільницею МОЗ часів Януковича Раїсою Богатирьовою. Після низки скандалів із тим, хто саме радив китайському виробникові співпрацювати саме з цим підприємством, «Лекхім» все ж став офіційним дистриб’ютором вакцини CoronaVac в Україні. На «Медзакупівлі» поклали функції безпосереднього виконавця контрактних умов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі