Степанов анонсував реорганізацію держпідприємства «Медзакупівлі України»

Поділитися
Поки ж вакцини від коронавірусу для України закуповуватиме британське агентство Crown Agents. Вартість послуг посередника - до 5%.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про плани щодо реорганізації державного підприємства «Медичні закупівлі України».

«Ми плануємо приєднати до нього низку підприємств, які знаходяться в системі Міністерства охорони здоров'я, щоб у них була своя логістика, свої склади. Моя позиція як міністра полягає в необхідності провести реорганізацію, наповнити ДП «Медичні закупівлі України» новими функціями», - заявив Степанов в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами міністра, мета МОЗ - щоб «Медзакупівлям» перейшли всі централізовані закупівлі міністерства, зокрема ті, які зараз проводяться через міжнародні організації.

Нагадаємо, минулого тижня уряд на позачерговому засіданні ухвалив рішення проводити закупівлі вакцини від COVID-19 не через ДП «Медзакупівлі України», а через британське агентство Crown Agents. За свої послуги посередник бере від 4,5 до 5%.

«Ми змінили закупівельну організацію, оскільки за підсумками 2020 року робота ДП «Медичні закупівлі України» була вкрай неефективною. Неефективною я вважаю організацію процесу керівництвом цієї компанії», - коментував зміну постачальника вакцин Степанов.

Водночас статус центральної закупівельної організації дозволить держпідприємству стати майданчиком, через який свої закупівлі зможуть проводити окремі лікувальні установи різних форм власності, вважає очільник МОЗ.

Конфлікт з директором ДП «Медзакупівлі України» Арсеном Жумаділовим міністр охорони здоров'я заперечує.

«Зараз у держпідприємства є функція - закупити за списком лікарські засоби і медичні вироби, що їм дав МОЗ, у конкретній кількості і за мінімальною ціною. Процедури прописані, нічого складного немає», - додав він.

Ще з весни міністр охорони здоров'я Степанов декларував, що веде перемовини з виробниками вакцин. За цей час на грудень минулого року забезпечити вдосталь вакцини для свого населення змогли не тільки багаті країни. Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією близько 2,5% населення.

Значною мірою ситуація з вакцинацією українців стала можливою через перманентні війни міністра охорони здоров'я Максима Степанова з директором ДП «Медзакупкі України» Арсеном Жумаділовим. У червні минулого року Кабмін зобов'язав держпідприємство погоджувати з Міністерством охорони здоров'я всі характеристики товарів до закупівлі, а також проєкти договорів - фактично в ручному режимі та під тиском.

Докладніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений наприкінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редакторки розділу «Соціум» Алли Котляр «Антиділа» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі