Ляшко став на захист лікарень-аутсайдерів, які не законтрактувались з НСЗУ

Поділитися
Ляшко став на захист лікарень-аутсайдерів, які не законтрактувались з НСЗУ © Василь Артюшенко, ZN.UA
На думку нового міністра, регіональні відмінності ставлять вузькопрофільні заклади у нерівні умови.

Новопризначений міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, яким бачить майбутнє медичних закладів, які не змогли законтрактуватися із Національною службою здоров’я  через відсутність бази для надання якісної медичної допомоги.

«Є певна кількість закладів, які сьогодні провисають, недоотримують фінансування на тому рівні, який у них був до 2020 року. У цих закладах буде проведено додатковий аудит, буде доручення НСЗУ, будуть круглі столи з головами обласних рад і головами обласних державних адміністрацій. Для того, щоб визначитися, що далі робити з цими закладами і як їх можна підтримати», - зазначив він у розмові з LB.ua.

Це медичні заклади, які минулого року отримували  перехідне фінансування і  мусили розробити дорожню карту, як їм зайти в Програму медичних гарантій, щоб отримати більше фінансування.

Як приклад Ляшко навів фтизіатричний центр на Рівненщині, створений на базі п’ятьох профільних лікарень, який зараз недоотримує фінансування. «Я вже зустрічався в понеділок з першим заступником голови обласної ради, з директором департаменту. (…)Зібрались, подивились, знаємо варіанти вирішення, найближчим часом вирішимо».

На думку Ляшка єдиної відповіді на запитання «що робити із закладами-аутсайдерами» немає, оскільки багато з них є вузькопрофільними і навантаження, а отже й фінансування, для них у різних регіонах буде різним.

«Є різна епідситуація. Волинську та Рівненську області не можна порівнювати за кількістю хворих на туберкульоз із Дніпропетровською, Одеською або Миколаївською, де за рахунок більшої кількості пацієнтів заклади отримують значно більше фінансування. Для тих областей, де хворих менше, треба пропрацювати варіанти», - впевнений Ляшко.

З 1 квітня цього року пацієнтів із туберкульозом в Україні лікують амбулаторно. Уперше за часів незалежності сімейний лікар отримує додаткові кошти за це. Але з урахуванням епідемії туберкульозу і того, що є недовиявлені хворі, закривати фтизіопульмонологічні лікарні  поки що зарано, переконаний міністр.

Ляшко вважає, що закриття лікарень не наблизить надання медичної допомоги пацієнту. І треба зосередитися не так на питанні закриття неуспішних лікарень, як на з’ясування причин, чому в Україні є «заклади неуспішні і що робити, щоб таких не було». 

При цьому новопризначений міністр ухилився від відповіді на питання, чи не загрожують здоров’ю українців такі «неуспішні» медичні заклади, де людина може отримати неякісну допомогу, здатну  нашкодити. Натомість Віктор Ляшко почав говорити про необхідність збалансованості та політичної волі громад, які хочуть зберегти медичні заклади.

Водночас Віктор Ляшко заперечив, що є продовжувачем реформи медицини, розпочатої свого часу Уляною Супрун.

«Що таке питання реформи Супрун? Є питання реформування системи охорони здоров’я. Реформа розпочалася давно, був перший етап у 2017 році, а другий стартував у 2020 році, вже коли Супрун не було на посаді. Це питання для дискусій у публічному просторі, хто підтримує реформу Супрун, а хто не підтримує реформу Супрун. Я прийшов на посаду виконувати Конституцію і закони України», - розмірковує співрозмовник журналістів.

На думку міністра, Програма медичних гарантій не є ідеальною, але вона найбільш доцільна в цей період розвитку держави і системи охорони здоров’я. Вона показала вже свої результати, і має велику кількість плюсів, але має й мінуси: «Плюсів набагато більше.  По мінусах – над ними працюємо командою з в.о. голови НСЗУ Андрієм Віленським».

Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада призначила міністром охорони здоров’я Віктора Ляшка, який був головним санлікарем України. За його призначення проголосували 262 народні депутати. Жодного голосу не дали фракції «ЄС», «Батьківщини» і «Голосу».

Співрозмовники и ZN.UA характеризують нового міністра як людину чесну та порядну. Яка сама красти не стане, однак і повартувати не зможе. Отже, усе залежатиме від оточення, яке йому поставлять. Власної команди у Віктора Ляшка немає. Хоча, за його словами, вона вже сформована. 

Близьке оточення характеризує його як людину, яка не довела до кінця жоден проєкт. Тож навряд чи варто чекати істотних змін в сфері охорони здоров'я з новим міністром.

З огляду на те, що Ляшко був в команді ексміністра Уляни Супрун, для західних партнерів це означатиме продовження розпочатої нею реформи. Принаймні, зберігатиметься видимість. Докладніше про те, чого чекати від ротацій у Мінздоров’я, читайте у статті Алли Котляр «Нахабство – друге щастя» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі