Новий, "британський" штам коронавірусу небезпечніший попередніх - найбільше він уражає молодь і людей працездатного віку. Летальність від COVID-19 серед цих категорій пацієнтів підвищилася, розповіла завідувачка відділенням анестезіології та інтенсивної терапії клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Наталія Матолінець, пише "УНІАН".
"У нас є різні пацієнти, але дійсно, британський штам найбільше вражає молодь, людей працездатного віку. На сьогодні у нас наймолодша пацієнтка - 22 роки. Це дівчина, у якої виявлений цукровий діабет та тяжка пневмонія, вона на штучній вентиляції легень, боремося за її життя. Найстаршому нашому пацієнтові у реанімації 89 років. Тобто є різна вікова категорія, але найбільше поступає пацієнтів у віці від 46 до 53-60 років", - розповіла лікар.
Медик каже, що найчастіше люди ходять на роботу не звертаючи увагу на такі тривожні симптоми, як нежить, температура та ломота у м'язах. Від температури п'ють парацетамол, який через декілька днів перестає діяти. Зазвичай це 9-12 доба, коли пацієнтів привозять до лікарні каретою швидкої допомоги, а там 80-90% ураження легень.
За словами Матолінець, її медустанови вже навіть не бере пацієнтів з ураженням легень менш ніж 70%, адже хворих з тотальним ураженням стало занадто багато.
"Раніше, під час другої хвилі, ми працювали з пацієнтами з ураженням 40-50%, але то були люди старшого віку. А зараз молодь і 80-90% ураження ...", - пояснила вона.
Вона зазначила, що летальність серед пацієнтів на стаціонарі дуже висока. "Можливо, в цифрах так, як було і в минулому році влітку, але тоді вмирали пацієнти категорії 80+, а тепер 50+, це дуже страшно. Якщо в цифрах, то в нашій лікарні з 55 пацієнтів у реанімації за добу вмирає в середньому 3-5 осіб", - повідомила Матолінець.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що медики виявили у двох областях України південноафриканський штам коронавірус, а британський - у всіх регіонах. Міністр спрогнозував, що карантин в Україні буде продовжений до кінця року, а найближчий місяць буде найважчим.
Відзначимо, що вчені дійшли висновку, що кожна третя людина, інфікована COVID-19 страждає від тривалих неврологічних симптомів.
Дані досліджень вказують на те, що люди, які одужують після COVID-19, можуть відчувати довготривалий вплив на здоров'я. Найбільш масштабне у своєму роді дослідження, опубліковане в п’ятницю в медичному журналі The Lancet встановило, що втома та труднощі зі сном є найпоширенішими симптомами після коронавірусу, які спостерігаються у 63% та 26% пацієнтів відповідно, через шість місяців після встановлення їх первинного діагнозу.
Нагадаємо, що вірусолог, керівник Африканського центру з контролю і профілактиці захворювань (Africa CDC) повідомив, що в Африці виявлено новий різновид COVID, що може містити у собі до 40 мутацій.