Легко пережити другу хвилю коронавірусу неможливо – Степанов

Поділитися
Легко пережити другу хвилю коронавірусу неможливо – Степанов © Facebook/Максим Степанов
Голова МОЗ виступає у Верховній Раді.

Пережити легко другу хвилю коронавірусу не вийде, заявив під час виступу у Верховній Раді міністр охорони здоров’я Максим Стапанов. Він також назвав, скільки ПЛР-тестів проводять в Україні на добу.

“Ситуація швидко перетворюється зі складної на катастрофічну. Епідемія розвивається ураганними темпами по всьому світу. Нам необхідно приготуватися до неминучого. Легко пройти другу хвилю неможливо”, - заявив Степанов.

За словами міністра, зараз зусилля спрямовані на те, щоб пережити ситуацію з мінімальними витратами. Степанов також зазначив, що сьогодні число ПЛР-тестувань в Україні становить понад 47 тис. на добу. 

“Наша наступна мета - це 75 тисяч ПЛР-тестувань на добу”, - заявив міністр.

Також голова МОЗ стверджує, що на сьогоднішній день число ліжок, оснащених киснем, складає понад 18 тис. До кінця місяця число таких ліжок планують збільшити до 40 тисяч.

Як повідомлялося, станом на 3 листопада в Україні лабораторно підтвердили 411 093 випадки зараження коронавірусом. Зокрема, за останню добу виявили 8 899 нових випадків COVID-19. За весь час пандемії одужали 168 868 осіб, померли - 7 532.

Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам – відправити учнів на канікули з 15 жовтня.

З 29 жовтня в Україні почало діяти нове карантинне зонування. Цього разу до "червоної" зони потрапили Житомир, Ужгород, Івано-Франківськ, Миколаїв, Полтава, Рівне, Суми, Харків, Хмельницький, Чернівці та Чернігів. Київ залишається у “помаранчевій” зоні.

Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.

Чому українці ігнорують заходи безпеки, попри вже очевидну небезпеку у зв’язку з пандемією коронавірусу; як впливають на нас карантинні обмеження, і як поводитися в умовах тривалої невизначеності, – про це редакторка розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла із завідувачкою кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П. Шупика доктором медичних наук професоркою Галиною Пілягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі