Кузін розповів, за яких умов можливе розповсюдження сибірської виразки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кузін розповів, за яких умов можливе розповсюдження сибірської виразки
Головний санлікар розповів, як лікується сибірська виразка та, чи перевіряє хтось стан скотомогильників, враховуючи повномасштабну війну.

В Україні є 14 тисяч могильників тварин, хворих на сибірську виразку, яких ховали з початку минулого століття. Потрапляння туди снарядів, а потім підмивання ґрунтовими водами може спровокувати спалах. Про те, чи перевіряє хтось зараз стан скотомогильників розповів в інтерв’ю ZN.UA розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін, з яким поспілкувалася Алла Котляр.

«Від людини до людини сибірка майже не передається. Найчастіше все закінчується одним випадком інфікування. Тобто в цьому плані сибірка не становить собою велику загрозу. Водночас у разі потрапляння снарядів, підмивання потенційний контакт із сибіркою людей, які мешкають поруч зі скотомогильниками, дійсно можливий», – пояснив Кузін.

За його словами, на деокупованих територіях центр контролю та профілактики хвороб разом з Держпродспоживслужбою проводять аудит усіх відповідних могильників. Якщо вони бачать порушення цілісності, то застосовуються стандартні заходи — дезінфекція, а потім повторне консервування. Також, як зазначив санлікар, була запущена ініціатива, щоб фахівцями центрів контролю та профілактики хвороб України додатково були проінспектовані всі могильники, які є на їх територіях. 

«За рахунок цього, сподіваємося, ризики будуть мінімальними. Це — по-перше. По-друге, усі скотомогильники, відповідно до наших державних санітарних правил та норм, мають бути розташовані на значній відстані від житлових масивів. Найчастіше — за межами населених пунктів або житлової забудови. Це також знижує ризики. Проте інспекційний захід не буде зайвим, аби переконатись, що всі скотомогильники перебувають в належному стані», – заявив Кузін.

Він також розповів, що сибірська виразка лікується простою антибіотикотерапією на госпітальному етапі. Якогось особливого лікування цієї хвороби, за словами санлікаря, немає. 

«Випадки захворювання, які реєструвалися на території України, проходили переважно в середній або легкій формі, і доволі швидко піддавались лікуванню. На рівні областей є відповідні резерви антибіотиків для лікування переважної більшості інфекційних хвороб», – підсумував головний санлікар країни.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Ігор Кузін також розповів, чи готова Україна до можливого поширення холери. Адже сьогодні в Україні, зокрема у містах, де відбуваються бойові дії, зростає така ймовірність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі