Головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що наявність антитіл не означає, що людина має повністю сформований імунітет від COVID-19, зазначив Кузін у Facebook.
"Їхня відсутність не означає, що людина зовсім не захищена, адже антитіла не єдина ланка імунного захисту", - підкреслив головний санлікар.
За словами Кузіна, тест на антитіла показує лише те, що людина хворіла на COVID-19 або вакцинована від нього.
Він наголосив, що нині невідомо, яка саме кількість антитіл забезпечує адекватний захист. У багатьох з тих, хто перехворів на COVID-19 взагалі не виявили антитіл.
"Якщо ви перехворіли та маєте антитіла, не гарантує того, що ви не інфікуєтеся знову. Втім, якщо після хвороби ви вакцинуєтеся, то це вдвічі покращить ваші шанси не заразитися повторно", - пояснив Кузін.
Санітарний лікар зазначив, що боротись із інфекцією допомагають Т-лімфоцити, або Т-клітини. Антитіла не дають вірусу проникнути в клітину.
"Якщо йому це все ж таки вдасться, то в боротьбу вступають Т-лімфоцити. Вони допомагають організмові швидко знешкодити заражені вірусом клітини та перемогти хворобу, а також стимулюють створення антитіл", - додав заступник міністра.
Вважається, що головний наш захист від ковіду — антитіла. Ті, хто перехворів на ковід, думають, що принаймні пів року можуть спати спокійно, бо мають багато антитіл. Інші заміряють їх рівень із таємною надією — а раптом я вже перехворів безсимптомно і мені навіть на щеплення можна не поспішати? Та виявляється, захищають від ковіду не антитіла. А що? І наскільки ефективні різні вакцини, у тому числі й китайська CoronaVac, якою зараз починають вакцинувати українців? Про це в інтерв′ю ZN.UA «Для захисту від ковіду антитіла не мають значення» розповів патофізіолог Віктор Досенко.