Участь іноземних представників в роботі Етичної комісії не означає, що судова система України втратить незалежність.
Це заявив глава комітету Верховної Ради з питань правової політики й представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Андрій Костін в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
Політик назвав подібні заяви перебільшенням.
"Багато представників судової системи говорять, що участь іноземних представників в роботі Етичної комісії є замахом на незалежність судової системи. Але, висловлюючись м'яко, це можна розцінювати як перебільшення, а жорсткіше — як маніпуляцію... Остаточне рішення з правом вибору буде приймати орган державної влади або органи, прямо передбачені Конституцією ", - сказав Костін.
Костін також розповів про проведення конкурсу кандидатів у Етичний комітет.
"Етична рада, в якому у наших міжнародних експертів є переважне право голосу, може відібрати, наприклад, чотири кандидати на дві вакансії в ВСП. І зараз такий конкурс якраз оголошений апаратом Верховної Ради. Проте остаточне рішення буде приймати український парламент", - зазначив Костін.
Також парламент може не підтримувати кандидатів, рекомендованих Етичною радою, якщо народних депутатів не влаштує їх рівень.
Раніше повідомлялося, що Рада суддів цілеспрямовано затягує формування Етичної ради й ставить під загрозу проведення судової реформи в Україні. Згідно з голосуванням Ради суддів, кандидати мають право на подачу документів з 22 вересня по 21 жовтня 2021 року включно. За це Положення і терміни проголосували 27 членів Ради суддів.
Нагадаємо, виконувач обов'язків Голови Вищої ради правосуддя Віктор Грищук підписав наказ від 17 вересня 2021, яким призначив першого складу Конкурсної комісії, покликаний вибирати членів ВККС України.
Відмова Ради суддів України призначити українських суддів для реформування Вищої ради правосуддя загрожує зривом обіцянки про справжню судову реформу в країні, заявив спікер Державного департаменту США Нед Прайс.
Також повідомлялося, що посли G7 після зустрічі в Офісі президента щодо реформування Вищої ради правосуддя закликали Раду суддів і всіх партнерів України забезпечити якнайшвидше висування експертів України для роботи в Раді з етики, покликаному очистити ВСП.
Володимир Зеленський відреагував на саботаж судової реформи Радою суддів і заявив, що не допустить блокування головною реформи країни.
Відзначимо, що 10 вересня представництва міжнародних організацій та дипломатичних відомств США, Німеччини, Великобританії та Канади в Україні сформували списки експертів для їх відбору та призначення в Етичний рада при Вищій раді правосуддя. Те ж саме стосується і відбіркової комісії при Вищій кваліфікаційній комісії суддів.