В рамках судової реформи в Україні необхідно терміново створити Етичну раду - глава Венеціанки

Поділитися
В рамках судової реформи в Україні необхідно терміново створити Етичну раду - глава Венеціанки
За словами Букіккіо, Етична рада – це важлива частина судової реформи.

В Україні в рамках судової реформи потрібно терміново створити Етичну раду для очищення Вищої ради правосуддя. Про це заявив глава Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

«Судова реформа була в центрі мого недавнього плідного обміну думками з президентом України Володимиром Зеленським. Ця реформа має вирішальне значення для майбутнього країни, вона викликає дуже великі очікування в українському суспільстві. Вітаю прийняття Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» та до деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (№ 1629- IX). Це центральна частина цієї реформи, яка дозволить відтворити Вищу кваліфікаційну комісію суддів, що повинна якнайшвидше приступити до заповнення численних суддівських вакансій», - заявив Букіккіо.

Він також зазначив, що ще одна важлива частина судової реформи - це створення Етичної ради. Глава Венеціанки звернув увагу, що її діяльність передбачена законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя».

«Міжнародні партнери України вже висунули своїх кандидатів в Етичну раду. Зараз терміново необхідно, щоб Рада суддів України без подальших затримок здійснила свої власні призначення, які необхідні для проведення реформи. Дійсно, всі зацікавлені органи повинні утримуватися від прийняття будь-яких заходів, дій, бездіяльності або процедур, що призводять до затримки створення Етичної ради, що може завдати непоправної шкоди реалізації незалежної та ефективної судової системи в Україні. Відповідальність за проведення судової реформи лежить на всіх», - додав Букіккіо.

Він додав, що без Етичної ради не можна створити чесну Вищу рада правосуддя, яка користуватиметься довірою. Що своєю чергою також не дозволить створити чесну Вищу кваліфікаційну комісію суддів.

«Я впевнений, що українські судді розуміють, що ця реформа необхідна не тільки для репутації і авторитету української судової системи, а й для України в цілому і для всіх громадян України. Я закликаю їх взяти на себе відповідальність і підтримати реформу. Я також закликаю компетентні органи вжити всіх необхідних заходів, щоб дозволити створити Етичну раду та виконати свої завдання ефективно і швидко», - додав Букіккіо.

Рада суддів України має делегувати трьох своїх представників до Етичної ради. Увійти до неї забажали судді Микола Глотов, Василь Клюба, Ганна Вронська та Микола Кипчарський. Однак 13 вересня РСУ не набрала достатньої кількості голосів для того, щоб делегувати бодай одного свого представника.

Володимир Зеленський відреагував на саботаж судової реформи Радою суддів та заявив про те, що не допустить блокування найголовнішої реформи країни.

Зазначимо, що 10 вересня представництва міжнародних організацій і дипломатичних відомств Сполучених Штатів, Німеччини, Великої Британії та Канади в Україні сформували списки експертів для їх відбору та призначення в Етичну раду для очищення Вищої ради правосуддя. Те ж саме стосується і відбіркової комісії при Вищій кваліфікаційній комісії суддів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі