Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що незабаром буде проведено ще одне засідання Ради національної безпеки і оборони щодо "квазиокупації" Росією Азовського моря, розповівши про це в ефірі радіостанції "Радіо НВ", передає "УНІАН".
"Я вважаю, що тут потрібна дуже послідовна стратегія, і щодо Азова немає дуже простої відповіді. Дуже простої у тому сенсі, що це може бути тільки політична, тільки юридична або тільки відповідь, що стосується політичної безпеки. Нам потрібно максимально зміцнити нашу присутність в Азовському морі. Зараз вона дуже незначна, і в тому числі морська присутність", - заявив Клімкін.
Міністр зазначив, що зараз відбувається постійне посилення українських військових сил вздовж узбережжя Азовського моря.
"Тому, я думаю, що ми готові до важливих провокацій. Це я можу сказати не тільки від себе, я можу сказати, що ми дійсно готові", - підкреслив Клімкін.
При цьому, на думку голови МЗС, нинішня ситуація в Азовському морі є "маразмом".
"Зараз Росія намагається контролювати ці судна, які заходять. Приблизний час затримки одного - плюс/мінус 33 години", - зазначив Клімкін.
Крім того, зазначив міністр, будь-які затримки мало того, що призводять до великих збитків, але й змушують кораблі до взаємодії з окупаційною "адміністрацією" порту Керч.
"Ми розуміємо затримки, всі проблеми - реальні спроби перебити навігацію, а тим не менш, ми ж від судновласників повинні отримати всі докази і заяви. Вони цього не хочуть робити, бо, кажуть, що у наступний раз наші кораблі зовсім не зайдуть сюди. Тому дуже простого рішення з навігацією немає", - пояснив міністр.
Клімкін зазначив, що необхідно працювати з тими країнами, під чиїми прапорами ходять затримувані росіянами кораблі - у тому числі і з країнами Європейського союзу, кораблі яких також не раз потрапляли в таку неприємну ситуацію.
"Відбувається квазиокупація Азовського моря", - заявив Клімкін.
За його словами, проблема для України полягає не лише у тому, щоб захистити державу та берегову лінію, а у тому, щоб дати можливість здійснювати вільну морську навігацію.
"Я вважаю, що в плані безпеки присутності є чітка стратегія. Вона, на жаль, не може бути реалізована не сьогодні, не завтра, але вона здійснюється. Найближчим часом буде засідання Ради національної безпеки і оборони, буде рішення, але багато елементів цього рішення вже реалізуються... Ми не можемо піти, наприклад, на загострення, ми можемо, але тоді ці порти будуть зовсім відрізані", зазначив він.
Нагадаємо, 6 вересня на засіданні Ради національної безпеки і оборони було прийнято рішення посилити військово-морську присутність в Азовському морі.
Як повідомлялося, Росія не має права оглядати іноземні та українські судна в Азовському морі. Ще більш грубим порушенням є затримання таких суден російськими військовими кораблями в українській частині Азовського моря і Керченської протоки.
Детальніше про протистояння захоплення Росією акваторії Азова читайте в матеріалі Леоніда Осаволюка "Облога Азова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".