Кількість українців, які бажають працювати в Польщі, значно зросла: названо причину

Поділитися
Кількість українців, які бажають працювати в Польщі, значно зросла: названо причину © odnarodyna.org
Показник виріс практично на 40 відсотків.

Спрощення процедури легалізації та працевлаштування у Польщі підвищило зацікавленість українців у роботі за кордоном.

У січні попит на вакансії у цій країні зріс на 37,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, повідомляє аналітичний центр із працевлаштування Gremi Personal.

З 29 січня дозвіл на роботу в Польщі (oświadczenie) видаватимуть на строк до двох років.

"Збільшення терміну видачі дозволів на роботу призведе до збільшення потоку робочої сили в країну з України у 2022 році. На думку експертів, ще більша кількість українців залишатиметься працювати у Польщі на тривалий період перебування", - йдеться у повідомленні.

Цей документ дає змогу українцям розпочати працювати в Польщі. До цього часу такі короткострокові дозволи давало право на працевлаштування 6 місяців на рік, а черговий дозвіл можна було отримати лише через пів року або потрібно було оформляти річний дозвіл на роботу (zezwolenie), чекати якого доводилося до 5 місяців.

У Звіті про міжнародну міграцію (World Migration Report) Україна посідає 8-е місце у списку країн, громадяни яких виїжджають на роботу за кордон, з показником 5,5-6 млн осіб. Понад 1,5 млн українців працює у Польщі.

Головний фактор в ухваленні рішення — вищі зарплати. Середня пропонована зарплата в Польщі становить приблизно 78 100 грн.

  • від 44 100 до 103 500 грн пропонують 50% роботодавців;
  • від 103500 до 123300 грн - 29%;
  • від 123 300 грн - 21%.

Раніше повідомлялося, що у 2021 році ринок праці в Україні зазнав рекордних змін відразу за декількома напрямками. Про це свідчать дані Національного банку України, Держприкордонслужби, платформи відкритих даних Опендатабот та профільних експертів.

Також повідомлялося, що останні тенденції свідчать про збільшення потоку мігрантів з України. Так, обсяг приватних грошових переказів в Україну в січні-жовтні 2021 року склав $11,98 млрд, що більше ніж за весь минулий рік - $11,93 млрд. Про це повідомляє Національний банк України.

Сума грошових переказів у жовтні склала $1,36 млрд, і це найбільший місячний обсяг переказів за останні два роки.

Згідно з прогнозами МВФ, чисельність працездатного населення в Україні знизиться на третину до 2050 року.

"Болгарія, Латвія, Польща та Україна, за прогнозами, зіштовхнуться з найгіршим скороченням робочої сили, понад 30% до 2050 року", – йдеться у звіті Фонду.

Демографічні зміни зменшать темпи зростання у всіх країнах CESEE (за винятком Туреччини). У перерахунку на душу населення середньорічне зростання у регіоні CESEE у період з 2020 по 2050 роки буде нижчим приблизно на 0.6 п. п, що призведе до загального зниження рівня виробництва на 17%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі