Фізичним особам-підприємцям третьої групи, які сплачують єдиний податок, хочуть прибрати можливість співпрацювати з юрособами. Це повинно скоротити схеми, які допомагають ухилятися від сплати податків із зарплат. Про це заявив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю obozrevatel.
Мова йде про схему, за якою працівника оформлюють не як працівника в штат (потрібно платити 22% ЄСВ, 19,5% військового збору та ПДФО), а як ФОПа (потрібно платити 5% із зарплати).
«Звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юрособами для надання послуг. Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як «зарплатних ФОПів». Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх», – пояснив Гетманцев.
Що пропонують у Верховній Раді:
- знизити ефективну ставку оподаткування;
- розширити можливості для декларування;
- запровадити сімейне декларування;
- запровадити за польською моделлю податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн;
- обмежити можливість працевлаштування у компанії «зарплатних ФОПів».
Вже понад рік як контролюючі органи відновили перевірки суб'єктів господарювання. У кожному органі, який має право на такі перевірки, щорічно розробляються відповідні плани-графіки. Публікуємо такі графіки в одному місці.
З 1 січня в Україні змінився розмір податків та внесків, що мають платити фізичні особи підприємці. Це передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».