У МЗС Польщі повідомили про те, що в першому півріччі видано українцям майже на 35% більше віз для працевлаштування, ніж за аналогічний період минулого року (270 тис. 360 віз).
Зокрема, як інформує "Укрінформ", Польща видала громадянам України 411 тис. 370 національних віз (типу D), і 44 шенгенські візи (типу С).
Найбільше польських віз було видано в генконсульстві Польщі у Львові - 152 тис. 736 (більше 37% від усіх виданих віз). Лідерами також є генконсульства РП в Луцьку (73 тис. 669 візи) і Харкові (68 тис. 417 віз).
Разом з тим, польські консули у Києві, Львові, Луцьку, Вінниці, Харкові та Одесі видали в першому півріччі 20 тис. 77 відмов у видачі польської візи громадянам України.
За даними аналітичного центру компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, кількість українських вчителів, які в цьому році поїхали на заробітки в Польщу, зросла на 15%. Вчителі складають близько 5% від загальної кількості українських заробітчан, які їдуть на літні сезонні роботи до Польщі. Педагоги переважно влаштовуються на підприємства харчової промисловості (м'ясокомбінати, рибозаводи, кондитерські фабрики), заводи електроніки, логістичні склади, а також в готелі і ресторани, де потрібні працівники влітку в туристичний сезон.
Повідомляється, що в середньому український вчитель може заробити в Польщі за три місяці канікул від 3 до 5 тисяч доларів в еквіваленті.
Раніше повідомлялося про те, що в Польщі працює 1,5 млн українців, і кількість трудових мігрантів з 2014 року збільшилась в 2-3 рази.