Кількість обстрілів впливає на людей в атакованих містах. Але не так, як планував Путін — «Демініціативи»

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Кількість обстрілів впливає на людей в атакованих містах. Але не так, як планував Путін — «Демініціативи» Ракетні атаки не зламали волю українців © Нацполіція
Мешканці Миколаєва та Запоріжжя відчувають менше страху і більше впевненості в майбутньому України і хочуть військової перемоги над Росією, а не перемовин.

Жителі прифронтових територій незважаючи на постійні російські обстріли, не тільки не почали схилятись до переговорів, а і стали більш впевненими у майбутньому України. Про це йдеться у статі Андрія СУХАРИНА та Петра БУРКОВСЬКОГО для ZN.UA «Щодо примусу до миру. Про що думають українці при свічках. Слідами соцопитування «Демініціатив».

З початком російського повномасштабного вторгнення Фонд «Демократичні ініціативи» провів кілька опитувань громадської думки. Серед них було опитування на початку серпня у Запоріжжі, на той момент місто потерпало від спорадичних ракетних обстрілів. А також наприкінці серпня — на початку вересня у прифронтовому Миколаєві, який російська армія обстрілювала щодня.

«Ми не очікували, що найбільшу впевненість у здатності України перемогти, найвищу підтримку боротьби до цілковитої перемогу та готовність до максимального цивільного опору буде зафіксовано саме у найбільш небезпечному на той момент Миколаєві. Можемо обережно припустити, що після того, як восени російські загарбники посилили обстріли Запоріжжя, жителі міста за рішучістю не поступатимуться містянам Миколаєва», - зазначають автори.

На думку експертів, масивні російські атаки проти критичної інфраструктури, що призвели до віялових відключень електроенергії та перетворили всю Україну на одну прифронтову громаду, могли тільки зміцнити впевненість українців у необхідності зробити все для цілковитої перемоги.

В теорії створення нестерпних умов для життя може спричинити бажання певної частини суспільства до переговорів на будь-яких умовах заради припинення цього жаху. Врешті-решт, Росія вже використовувала схожу стратегію, зокрема у війнах з Ічкерією, Грузією та 2014 року в Україні.

«Але наскільки це зараз може примусити українське суспільство прийняти тезу про вимушеність до переговорів із агресором? Як випливає з даних наших досліджень, найімовірніша відповідь — ні, не може. Російсько-українська війна — це той випадок, коли російська армія, попри значну перевагу у кількості живої сили, техніки чи у стратегічних можливостях, усе ж не має тотальної переваги», - наголошують експерти.

Вони впевнені, що попри бажання росіян усе ж домогтися тотального терору, зробити це за поточних умов майже неможливо.

«По суті, можемо спостерігати іншу картину. Жителі тих прифронтових міст, де можна було провести опитування мають більше позитивних емоцій у думках про майбутнє України, ніж у середньому по країні», - додають соціологи.

Згідно з дослідженням, жителі прифронтових Миколаєва та Запоріжжя мають менше страху і тривоги і більше впевненості.

«Кількість російських атак на українські міста дійсно впливає на громадську думку в атакованих містах, – роблять висновки у «Демініціативах». - Однак цей вплив є зворотним до того, якого хотіла б домогтися Росія». Як результат – у прифронтових містах переважна більшість жителів відкидають думку про переговори з росіянами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі