Міноборони повідомило, скільки коаліцій надають військову допомогу Україні

Поділитися
Міноборони повідомило, скільки коаліцій надають військову допомогу Україні © Twitter міністра нацбезпеки Канади Аніти Ананд
У вересні 2023 року формат міжнародної допомоги Україні був змінений.

Міністерство оборони України повідомило про те, що станом на сьогоднішній день військову допомогу Україні надають вісім коаліцій у складі 14-28 країн. Ця допомога з різних сфер, адаптована до конкретних потреб українських сил оборони.

Зокрема, до коаліції авіаційної спроможності входять 14 країн. До коаліції морської спроможності - 18 країн. В коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони задіяні 14 країн, в коаліції артилерії - 14 країн, в коаліції дронів - 16 країн,  в коаліції з розмінування - 21 країна, в коаліції ІТ - 17 країн.

США очолюють Коаліцію авіаційних спроможностей та Коаліцію артилерії.
Франція є лідером Коаліції інтегрованої ППО та ПРО, а також Коаліції артилерії.
Німеччина очолює Коаліцію бронетанкової техніки та маневреності, а також Коаліцію інтегрованої ППО та ПРО.
Велика Британія очолює Коаліцію морських спроможностей та Коаліцію дронів.

Крім цих країн, лідерські позиції в різних коаліціях займають також Данія, Естонія, Італія, Ісландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія та Польща.

У вересні 2023 року формат міжнародної допомоги Україні був змінений, і країни-союзники перейшли до надання допомоги в межах коаліцій замість двостороннього співробітництва. Це дозволяє краще координувати підтримку та відповідає на конкретні потреби Сил оборони України. Україна продовжує працювати над залученням нових країн до участі в цих коаліціях, що допоможе посилити ефективність допомоги у різних сферах оборони.

Міністр фінансів Сергій Марченко нещодавно прогнозував, що без допомоги США Україна зможе воювати щонайменше до середини 2025 року. Водночас дотичне до військово-промислового комплексу джерело ZN.UA в одній із силових структур вважає, що Україна зможе вести війну далі за умови надання США лише трьох ключових технологій для стримування ворога. Яких саме - читайте докладніше у статті Віталія Кононученка «Хиткий шлях самостійності: чого очікувати Україні в разі зупинки військової допомоги від США».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі