Єрмак та Гризлов зробили заяви щодо роботи ТКГ

Поділитися
Єрмак та Гризлов зробили заяви щодо роботи ТКГ © ua.news
На 10 лютого заплановано зустріч радників нормандської четвірки.

На переговорах у Берліні українська сторона вимагатиме розблокування роботи Тристоронньої контактної групи для просування процесу мирного врегулювання.

Про це на зустрічі з представниками українських ЗМІ заявив керівник офісу президента Андрій Єрмак, повідомляється на сайті ОП.

"Однією з цілей української сторони на переговорах політичних радників лідерів держав - учасниць Нормандського формату буде розблокування роботи Тристоронньої контактної групи з метою подальшого просування у мирному врегулюванні та завершенні війни на Донбасі", - йдеться у повідомленні.

Також Єрмак заявив, що українська сторона озвучить ініціативи щодо покращення верифікації режиму повного припинення вогню на сході України та наголосив, що буде обов'язково порушено питання про розблокування процесу взаємного звільнення утримуваних осіб та відкриття КПВВ на лінії розмежування.

Керівник ОП також зауважив, що сьогодні наша держава є центром прийняття рішень щодо безпеки в Європі та має велику міжнародну підтримку. Про це свідчить безпрецедентна кількість візитів найвищих посадових осіб іноземних держав в Україну.

Також посол РФ у Білорусі та повпред РФ у ТКГ Борис Гризлов заявив, що "представники України у Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу відмовилися обговорювати умови мирного завершення конфлікту".

Президент Франції Емманюель Макрон за підсумками візиту до Києва заявив про готовність України виконувати Мінські угоди, а Гризлов стверджує, що Київ не змінив своєї поведінки.

9 лютого відбулося чергове засідання ТКГ. За його підсумками, полпред РФ розповів журналістам, що позиція української делегації "не змінилася".

"Київ уперто продовжує відмовлятися від ведення в контактній групі прямого діалогу з представниками Донбасу та реагувати на їхні пропозиції. При цьому збройні сили України нарощують свою присутність у зоні конфлікту", - заявив Гризлов.

Дипломат зазначив, що поведінка Києва "фактично призвела до глухого кута в переговорах" ТКГ, "сприяє заморозку, а не врегулюванню конфлікту", а представники маріонеткових республік запропонували затвердити єдиний порядок перетину пунктів пропуску на лінії дотику, але українська делегація "відмовилася прийняти рішення щодо цього питанню".

"Ряд західних політиків, включаючи президента Франції Емманюеля Макрона, закликають Україну до деескалації. Не далі ніж учора президент Макрон публічно заявив, що Володимир Олександрович Зеленський готовий виконати Мінські угоди. Але це поки що ніяк не позначилося на поведінці української сторони", - заявив Гризлов.

26 січня у Парижі відбулася зустріч політрадників лідерів "нормандської четвірки". Сторони домовилися зменшити розбіжності та виступили за дотримання режиму припинення вогню на Донбасі. Також було домовлено провести наступні переговори за два тижні.

Представник федерального уряду ФРН Вольфганг Бюхнер підтвердив, що зустріч радників відбудеться 10 лютого у Берліні.

Прориву після засідання ТКГ напередодні зустрічі радників нормандської четвірки 9 лютого не відбулося, повідомив представник української сторони в ТКГ Сергій Гармаш. За його словами, ситуація з пересуванням см ОБСЄ в ОРДЛО погіршилася, про що повідомив посол Чевік.

Раніше Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що головною метою для України на зустрічі політичних радників лідерів країн "нормандського формату", яка відбудеться 10 лютого в Берліні, є розблокування роботи Тристоронньої контактної групи.

Нагадаємо, інформація DT.UA, що так звані "представники" ОРДЛО перед засіданням Тристоронньої контактної групи 8-9 січня звернулися до спецпредставника чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Мікко Кіннунена з листом, підтвердилася. При цьому представник окремих районів Донецької області в українській делегації Сергій Гармаш повідомив у Facebook, що окупанти видали бажане за дійсне, коли стверджували, що голова офісу президента Андрій Єрмак під час нормандської зустрічі зобов’язався розглянути їхні пропозиції.

Чому виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну читайте у статті Тетяни Силіної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

Про те, чим ризикує Україна, якщо влада піддасться на шантаж Кремля у питанні врегулювання ситуації на Донбасі, читайте у матеріалі Михайла Лебедя "Пам'ятка Єрмаку: що не так із мінськими домовленостями".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі