Нормандський формат: В Німеччині підтвердили проведення 10 лютого зустрічі політрадників

Поділитися
Нормандський формат: В Німеччині підтвердили проведення 10 лютого зустрічі політрадників © 24 канал
Речник німецького уряду зазначив, що ця зустріч стане продовженням перемовин у Парижі.

Речник федерального уряду Німеччини Вольфганг Бюхнер підтвердив, що 10 лютого відбудеться зустріч політичних радників лідерів нормандської четвірки, передає «Укрінформ». За даними інформагентства, початок заплановано на 13:00.

«Можу підтвердити зустріч політичних радників нормандського формату 10.02 в Берліні», – заявив Бюхнер.

Він додав, що зустріч у Берліні – це продовження переговорів, які відбулися 26 січня в Парижі та стали першою нормандською зустріччю за довгий час. За словами Бюхнера, тоді відбувся інтенсивний обмін, який засвідчив, що Україна та РФ продовжують вважати мінські домовленості засадою для подальших переговорів.

«Усі учасники підтвердили готовність докладати зусиль щодо зменшення нинішніх розбіжностей в поглядах для подальшого поступу. Про це, зокрема, йтиметься під час завтрашніх переговорів», – заявив речник німецького уряду.

За словами Бюхнера, Німеччина надто ангажована в нормандському форматі, в рамках якого має особливу відповідальність. Він заявив, що ФРН разом із Францією робить особливий внесок у досягнення деескалації напруженості в Україні та навколо неї.

«Ми потребуємо врешті-решт поступу у виконанні Мінських угод», – зазначив Бюхнер.

Він назвав гуманітарну ситуацію на Донбасі «гнітючою» та зазначив, що уряд ФРН вітає всі кроки, які ведуть «у правильному напрямку».

Остання зустрічі радників лідерів країн нормандського формату відбулась 26 січня в Парижі. Після неї Андрій Єрмак заявив на підсумковому брифінгу, що головним прогресом зустрічі вважає готовність сторін працювати надалі для досягнення миру на Донбасі.

Представник Росії на переговорах помічників лідерів країн нормандської четвірки Дмітрій Козак, цілком очікувано звинуватив саме Україну в неконструктивній позиції щодо мінських домовленостей.

Про особливості виконання політичної частини мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силіної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі