Іран не розшифровуватиме "чорні скриньки" зі збитого "Боїнга" без представників України – Данілов

Поділитися
Іран не розшифровуватиме В Ірані не можуть самостійно розшифрувати бортові самописці. Але і віддавати їх нікому не хочуть © www.aa.com.tr
Секретар РНБО висловив упевненість, що Тегеран виплатить гідну компенсацію сім'ям загиблих українців.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов запевнив, що Іран не розшифровуватиме без українських представників "чорні скриньки" з "Боїнга" "МАУ", збитого іранської ракетою 8 січня.

"Я можу запевнити громадян України, що без України ніхто не має права торкатися до "чорних скриньок". Вони знаходяться сьогодні на території Тегерана... Ніхто їх не чіпає, ні Міністерство оборони, ні ніхто інший", - заявив секретар РНБО в ефірі телеканалу "Інтер" увечері в п'ятницю, 21 лютого.

Він також висловив упевненість, що сума компенсацій, які влада Ірану виплатять родичам загиблих з її вини українців, буде "гідною".

"Я не хочу випереджати події. Але процес іде, він під контролем. І повірте, компенсація буде гідна", - зазначив Данилов.

Організація цивільної авіації Ірану не змогла розшифрувати "чорні скриньки" зі збитого "Боїнга". Іранцям не вдалося декодувати записи, зроблені реєстратором польотних даних та аудіозаписи встановленого в кабіні екіпажу диктофона.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо зажадав, щоб самописці передали Франції, так як у Ірану немає технічної бази для повноцінного аналізу пошкоджених "чорних скриньок".

23 січня іранської делегації в Києві продемонстрували лабораторії, співробітники яких можуть розшифрувати самописці. Однак Тегеран все одно відмовляється передавати "чорні скринки" Україні або комусь ще, незважаючи на міжнародний тиск.

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. Літак був збитий двома ракетами класу "земля - повітря" ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить Корпусу вартових Ісламської революції.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

19 січня тіла загиблих в авіакатастрофі українців доставили до Києва.

Детальніше про катастрофу і ситуацію на Близькому Сході читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі