Інтерпол оголосив у міжнародний розшук директора компанії "Трейд Коммодіті" Вадима Майка у справі про розкрадання коштів при постачаннях палива для потреб Міноборони, повідомив спікер Національної поліції Ярослав Тракало.
Крім Майка оголошено в розшук і Володимира Гарькавого, який представляв компанію на засіданнях комісій з перегляду контрактних цін. Вказується, що Гарькавий також вів переговори з чиновниками від імені компанії, хоча станом на жовтень минулого року він не значився у штаті співробітників.
"За запитами НАБУ в листопаді 2017 року на облік Генерального секретаріату Інтерполу було внесено клопотання про розшук з метою встановлення місцезнаходження цих двох громадян", - зазначив Тракало.
Представник Нацполіції також додав, що Майко і Гарькавий розшукуються за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна).
Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ повідомило про викриття корупційної схеми розтрати 149 мільйонів гривень під час закупівлі палива для Міністерства оборони. У рамках розслідування були затримані заступник міністра оборони Ігор Павловський; директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимир Гулевич; начальник відділу організації постачання пально-мастильних матеріалів управління поставок матеріальних ресурсів Департаменту держзакупівель Борис Малиш; та старший інспектор відділу аудиту у сфері державних закупівель і моніторингу цін Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міноборони Володимир Шемовнєв.
За версією слідства, після укладення договорів на закупівлю палива для потреб Міноборони у документи були безпідставно внесено зміни про підвищення ціни на 16%. Підозрюваним інкримінують злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
У вересні 2016 року Сергій Куюн у своїй статті для DT.UA писав про те, що тендер на поставку 70,1 тисяч тонн ПММ на 1,25 млрд грн для Міноборони виграло маловідоме ТОВ "Трейд Коммодіті". Після підписання контрактів ціни були підняті на 12-17% під приводом зростання світового ринку. Однак після зниження цін на ринку, вони так і залишилися завищеними.
Детальніше про постачання палива Міноборони та іншим структурам читайте в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Вадимом Майком "Скандал навколо закупівель палива МО потрібен тим, хто звик працювати за старими схемами..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".