Сьогодні “Метінвест” виробляє сталеві екрани для основних українських танків Т-64 й Т-72, американських танків M1 Abrams і БМП Bradley, а також готується інтегрувати їх на різні модифікації Leopard 2. Водночас група в рамках ініціативи “Сталевий фронт” також налагодила виробництво захисних панцирів для зенітно-ракетних комплексів Patriot. Ба більше, Збройні Сили України вже отримали понад три сотні таких екранів, повідомив операційний директор Групи “Метінвест” Олександр Мироненко.
“Захисники неба теж потребують надійного захисту. За півтора місяця ми створили проєкт і за кресленнями виготовили з української бронесталі щит для екіпажу ЗРК Patriot, який гарантує захист від уламкових уражень як оборонцям, так і комплексу керування системою ППО”, – розповів Мироненко.
Нова розробка інженерів Метінвесту – це бронепанцир для мозкового центру ЗРК Patriot, модуля управління комплексом MIM-104, що керує системою ППО від уламкових уражень. Захисна конструкція складається з майже двох сотень елементів — пластин броньованої сталі товщиною до 8 мм. Загалом панцир важить понад 2,6 тонни. Однак його вага, як запевнили в “Метінвесті”, жодним чином не впливає на функціональність чи мобільність зенітно-ракетного комплексу.
Над створенням такого захисту для ЗРК Patriot працювала ціла команда проєктних інженерів.
Американська система Patriot — це зенітний ракетний комплекс, серцевиною якого є радар AN/MPQ-53 Patriot. Це багатоцільова радіолокаційна станція з пасивною фазованою антенною решіткою (ПФАР), що працює у G або H-діапазонах. Patriot використовує передові ракети-перехоплювачі з повітря та високоефективні радіолокаційні системи.
Максимальна дальність виявлення повітряних цілей становить 170 км. “Сталевий фронт” Ріната Ахметова — ініціатива бізнесмена, що об’єднує допомогу його бізнесів Силам Оборони. Загальна сума, яку спрямував Рінат Ахметова на допомогу військовим і цивільним українцям, перевищує 10,6 млрд грн.