Радниця міського голови Херсона, активістка Катерина Гандзюк, на яку 31 липня напали з сірчаною кислотою, опублікувала відео звернення із лікарні до громадськості та української влади. В ньому вона подякувала за підтримку, та заявила, що є лише одною із постраждалих за рік активістів, справи яких досі не розкрили.
"Так, я знаю, що виглядаю зараз погано. Але, принаймні, мене лікують. Мене лікують добре українські лікарі. І я точно я знаю, що я виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають в Україні справедливість і правосуддя. Тому що їх сьогодні не лікує ніхто. Мені дуже важко. Мені важко записувати це звернення. Але це - набагато простіше, ніж нашій країні перетравлювати всю цю величезну кількість регіоналів, сепаратистів та "мусорів", яку вона має перетравити для того, щоб хоч якось вижити", - зазначила Гандзюк.
Вона зауважила, що й досі не знає імені замовника нападу на неї, але вона лише одна із постраждалих. Адже з початку цього року було здійснено напади на 40 людей, і замовники жодного із нападів не були названі. Зокрема вона перелічила такі резонансні справи як напад на активіста одеського "Автомайдану" Віталія Устименка, депутата Харківської облради від партії "Самопоміч" Дмитра Булаха, екс-керівника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка та низку інших.
"Найгірше - половину з цього списку я знаю особисто. Це найбільше мене жахає: половина цього списку - особисто відомі мені люди. Інших я не знаю. Але тим не менше, кількість ця просто вражає. Більше 40 нападів за останній рік. Хто замовив всіх цих людей? Хто покриває замовників? Чому така кількість розслідувань саботується? Чому ми маємо терпіти, поки найактивніших з нас вбивають та калічать?", - заявила Гандзюк.
Однак вона додала, що ці всі питання стали риторичними.
Як повідомлялося, 31 липня невідомий облив кислотою радника мера Херсона Катерину Гандзюк. Постраждалу із серйозними опіками 40% тіла доставили до реанімації. Експертиза встановила, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.
Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".
3 серпня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого жителя Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Потерпіла та свідки Новікова не впізнали. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому підозри, і Новікова звільнили з-під варти.
У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо придбаною Віктором Горбуновим. Водієм виступав В'ячеслав Вишневський, на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи.
Чотирьом з них суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, одного – відправив під домашній арешт і зобов'язав носити електронний браслет. Усі підозрювані, крім Торбіна, дали свідчення.