Усіх трьох осіб підозрюють за ч. 2 статті 375 Кримінального кодексу України – постановлення суддями завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови. Санкція статі передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
У лютому 2014 року підозрювані у складі колегії ухвали неправосудну відмову у задоволенні апеляції та залишенні чинною ухвали про обрання завідомо невинній особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Правоохоронці затримали підсудного 24 січня того ж року, на бульварі Лесі Українки у Києві, з декількома шинами в автомобілі. Його безпідставно притягнули до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях.
Екс-заступника керівника суду також підозрюють у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду. Йому інкримінована стаття 376-1 Кримінального кодексу України.
У грудні минулого року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про те, що розслідування злочинів проти учасників Революції гідності завершено на 80%, а також анонсував застосування процедури заочного засудження стосовно втікачів екс-президента Віктора Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка й екс-голови СБУ Олександра Якименка.
Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив про те, що наразі у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 350 особам, стосовно 230 направлені до суду обвинувальні акти, і є вже понад 35 вироків.
У той самий час, реальний термін позбавлення волі отримав лише один чоловік - так званий "тітушка", який засуджений до 4 років колонії.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану", а також в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".