Глузман звернувся до депутатів з проханням зупинити "процеси руйнування" в рамках реформування психіатричної системи

Поділитися
Глузман звернувся до депутатів з проханням зупинити "процеси руйнування" в рамках реформування психіатричної системи
При цьому президент Асоціації не взяв участь у зібраній Зеленським комісії для оцінки медреформи.

Президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман заявив, що в українській психіатричній системі відбувається катастрофа, і звернувся до Верховної Ради з проханням зупинити"процеси руйнування". Відповідне звернення він опублікував на своїй Facebook-сторінці.

Глузман впевнений, що майже все створене за два десятиліття так і не допомогло Асоціації знайти спільну мову з новою командою МОЗ в 2016 році.

"На жаль, всі наші щирі спроби співпраці припинялися і голоси професіоналів, які займаються реформуванням психіатричної системи протягом довгих років, не були почуті і не були прийняті до уваги", - написав він, зазначивши, що план реформи психіатричної системи України, створений новою командою, був неодноразово підданий критиці з боку провідних психіатрів Європи і США.

"На жаль, і їх голоси не були почуті, а зауваження не були враховані...По суті запропонована реформа такою не була. Мова йшла тільки про переформатування фінансових потоків усередині системи...В результаті – в українській психіатричній системі відбувається катастрофа", - заявив Глузман.

"Дивує те, що в списку, що додається до указу президента Зеленського від 23.02.2020 про "колегію видатних лікарів", яка повинна оцінити медреформу, немає прізвища С.Глузмана. Хоча психіатрія стала одним із каменів спотикання медреформи, на робочій групі голос психіатрів не пролунав взагалі. Дивно також, що про це тоді промовчав сам Семен Фішелевич, і не став наполягати на наданні можливості озвучити наболілі проблеми?", - пише редакторка відділу соціум ZN.UA Алла Котляр.

Читайте також: Двоє українських бійців отримали поранення в зоні ООС

Нагадаємо, робоча група, на якій лікарі, кожен у своїй галузі медицини, складали список проблем і недоліків у реформі, а також вносили свої пропозиції, які потім були передані президенту відбулася в лютому цього року.

Детальніше про те, які деталі не були враховані при розробці медреформи, а також про те, що, незважаючи на це, вигравали підготувалися до реформи медустанови, читайте в статті Алли Котляр "Скасування медреформи. Назад у совок?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі