Фахівець розповіла про ДНК-вакцину проти коронавірусу: хто створив, яка ефективність та як робитимуть щеплення

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В цьому випадку схема імунізації може бути трьохфазною. 

Доки світ тривогою очікує нової хвилі пандемії коронавірусу і спостерігає за збільшенням кількості хворих, з'явилися цікаві й хвилюючі новини. Дійових, затверджених і рекомендованих вакцин від SARS-CoV-2 стало на одну більше, пише у своєму матеріалі "Вчені розробили принципово новий тип вакцин від COVID-19" доктор біологічних наук Оксана Півень. 

"Новина полягає в тому, що тепер ми маємо ще один принципово новий тип вакцин. Тепер це ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота — носій спадкової інформації) вакцини", - пояснює експерт. 

Півень розповіла, що створила цей препарат досить-таки відома й шанована індійська фармацевтична компанія Zydus Cadila. У клінічних випробуваннях, із залученням 28 тисяч пацієнтів, було виявлено, що ZyCoV-D (саме так компанія називає свою ДНК-вакцину) на 67% захищає від симптоматичного COVID-19.

"Однак хочу звернути вашу увагу на те, що тестування цієї вакцини проходили в період, коли в Індії домінував штам "Дельта". Нагадаю також, що й інші вакцини мають трохи нижчу ефективність проти цього штаму", - додала Півень. 

Вже наприкінці вересня, розповідає фахівець, вакцину планують застосовувати для імунізації населення Індії. Той факт, що вона працює й має певні економічні переваги, робить її новим та цікавим гравцем у боротьбі людства з пандемією. І це перша ДНК-вакцина, що дозволена до використання у людей.

"Так, це перша ДНК-ластівка, але точно не остання, - додає Півень. - Нині в кількох країнах різними компаніями вже створені ДНК-вакцини, що перебувають або на І, або ж на ІІ/ІІІ стадіях клінічних випробувань". 

Окрім того, що нова ДНК-вакцина дешевша, адже молекули ДНК не треба "пакувати" у спеціально розроблені віруси, — з цієї ж самої причини вона трохи швидше й виготовляється. Також, на відміну від РНК-вакцин, така розробка не потребує низьких температур зберігання, що полегшує її логістику.

Запропонована компанією Zydus Cadila ДНК-вакцина ZyCoV-D має ще одну цікаву особливість, розповідає Півень. Вакцина вводиться у трохи нетривіальний спосіб, не звичною нам ін’єкцією у м’язи, а притисканням спеціального безголкового пристрою. Коли такий "пластир" притискають до шкіри, створюється тиск, під яким рідина "пробиває", наче струмом, клітини шкіри. Тож така процедура менш болісна і, можливо, особливо сподобається людям, котрі бояться голок та уколів.

Оскільки загалом ефективність вакцини трохи нижча, порівняно з векторними та РНК-вакцинами, розробники нині говорять про триразову схему імунізації. Тобто потрібно буде робити не дві, а три ін’єкції, чи, точніше, — три притискання.

Усі статті автора можна знайти тут

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі