Експерт: "Найбільше питання дистанційного навчання — психологічна готовність"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт: "Поведінково-методологічний, дидактичний бік цього питання потребує особливої уваги як керівництва університетів, так і профільного міністерства"
"Більшість експертів з освіти погоджуються, що наступний навчальний рік проходитиме в гібридному режимі, із застосуванням дистанційних технологій".

Найбільше питання, яке постає перед університетською спільнотою, - психологічна готовність/неготовність студентів і викладачів до роботи/навчання дистанційно. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA розповів керівник університетської програми GlobalLogic Ukraine, доцент Харківського національного університету радіоелектроніки Євген Сакало.

"Бо технологічні аспекти - не така велика проблема, і їх можна з часом подолати, доклавши додаткових зусиль. А поведінково-методологічний, дидактичний бік цього питання потребує особливої уваги як керівництва університетів, так і профільного міністерства", - пояснив фахівець.

За його словами, академічне середовище не дуже комфортне для роботи і в звичайний час, - це постійний стрес і для студентів, і для викладачів, а тепер, під час освіти онлайн, посилилася проблема вигорання, бо в кожного своя реакція на це - від банальної втоми очей до складнощів з освоєнням нових інструментів. Наразі МОН відстежує найкращі закордонні практики з цього питання, наприклад зараз там досить поширені онлайн психологічні консультації.

"Більшість експертів з освіти погоджуються, що наступний навчальний рік проходитиме в гібридному режимі, із застосуванням дистанційних технологій. Тобто дистанція дистанційної освіти буде досить довга. Але перехід на дистанційну освіту вже зараз породжує у викладачів безліч запитань, адресованих як керівництву університетів, так і міністерству", - додає фахівець.

Читайте також: "В деяких університетах триває сплячка або "режим месенджера" — експерт про дистанційну освіту в університетах

Як відбувається дистанційне навчання в університетах та чи вплине карантин на їхнє майбутнє? Чому одні виші змогли швидко зорієнтуватися в ситуації, а інші завмерли в "режимі месенджера"? Читайте у статті Євгена Сакала "Виклик, якого не можна не прийняти".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі