"Загалом за понад два роки розслідувань державі повернуто - на підставі рішень суду або ж добровільно на рахунки державних компаній - більше 253 млн грн. Для прикладу, у другому півріччі на етапі досудового розслідування на рахунки ПАТ "Укрнафта" зусиллями детективів НАБУ було повернуто 51,7 млн грн. Говорячи про позитивний економічний ефект від діяльності НАБУ, варто також відзначити кошти, розкраданню яких вдалося завадити. Зокрема, з моменту початку розслідувань детективи Бюро зберегли для держави понад 2 млрд грн", - йдеться у повідомленні відомства.
Станом на кінець 2017 року юристи НАБУ підготували та скерували до суду 35 позовів про визнання недійсними угод на загальну суму понад 6 млрд грн. 28 позовів суд задовольнив; у 13-ти з них судом касаційної інстанції ухвалені остаточні рішення.
"За наслідками розгляду позовів НАБУ понад 130 млн грн вже стягнуто на користь держави. Найбільша сума коштів, конфіскованих за рішенням суду - 712,4 млн грн. Йдеться про судові рішення за позовами Національного бюро, якими визнано недійсними 13 договорів про відступлення права вимоги/переведення боргу за електроенергію за посередництва ПрАТ "ХК "Енергомережа". 38 млн грн із цієї суми вже фактично повернуті. Виконання решти судових рішень забезпечить повернення ще 674,4 млн грн", - зазначили у Бюро.
Також у НАБУ зазначили, що за умови винесення обвинувальних вироків у справах, які вже слухаються у суді, з'являться юридичні підстави для стягнення в дохід держави ще щонайменше 400 млн грн, а також великої кількості рухомого та нерухомого майна, які були арештовані на етапі досудового розслідування.
Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що основним джерелом корупції в Україні залишаються державні підприємства, а розтрата державного майна є найпоширенішим корупційним злочином. Однак основною перешкодою для розвитку антикорупційної діяльності є відсутність антикорупційного суду, який буде заключною інстанцією в справі.