"Справа за підозрою голови ЦВК. Скажу відверто, була дискусія з прокурорами з приводу завершеності цієї справи. Зараз прийнято рішення про зупинення досудового розслідування у зв'язку з виконанням міжнародних правових доручень", - пояснив Ситник під час прес-конференції із головної Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назаром Холодницким.
За словами директора НАБУ, остаточне рішення у справі Охендовського буде прийнято за результатами виконання цих доручень. "Це зовсім не означає, що справа "здулася", - додав він.
Ситник також прокоментував ситуацію з "амбарною книгою" "Партії регіонів", пише "Українська правда".
"ГПУ розслідує справу щодо суддів КС, які повернули повноваження Януковичу (екс-президенту Віктору Януковичу – ред.), – і НАБУ співпрацює з відповідним департаментом. Ті матеріали, які передав генерал Трепак (колишній перший заступник голови СБУ Віктор Тріпак – ред.), є доказами... Після передачі справи департаменту Горбатюка (голови Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка - ред.) була створена спільна група – і детективи НАБУ продовжують працювати разом зі слідчими ГПУ", – підкреслив директор НАБУ.
Нагадаємо, 13 грудня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту "Бориспіль" вручили повідомлення про підозру голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському, який є фігурантом кримінального провадження щодо "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів". Михайла Охендовського підозрюють в отриманні понад 1,2 мільйона гривень хабарів від "Партії регіонів".
У квітні НАБУ направило в САП остаточний варіант підозри Михайлу Охендовському.
У червні 2017 року САП припинила розслідування у справі проти Охендовського. Для визнання особи винною в отриманні хабара, закон вимагає докази не лише самого факту передачі коштів, але й використання одержувачем хабара свого службового становища в інтересах хабародавця. Як вказують в САП, правоохоронцям залишається з'ясувати, які саме конкретні дії в інтересах "Партії регіонів" виконував Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях (і чи виконував їх взагалі).
Детальніше про перспективи справи "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів" читайте у статті Оксани Денисової "Як "чорна бухгалтерія" ПР може перетворитися на невидиму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".