Слідчі не змогли довести наявність у Охендовського дорогого маєтку

Поділитися
Слідчі не змогли довести наявність у Охендовського дорогого маєтку Провадження щодо Охендовського призупинено © 112 Україна
У прокурорів поки немає доказів того, що продемонстрований журналістами маєток належить голові ЦВК, заявив Холодницький.

Слідчі поки що не можуть довести наявність у голови ЦВК Михайла Охендовського дорогого маєтку, повідомив глава САП Назар Холодницький в ефірі програми "Право на владу".

За його словами, у прокурорів немає доказів того, що продемонстрований журналістами дорогий маєток дійсно належить голові Центрвиборчкому.

"Коли ми оголосили підозру, перше, що ми почали робити, це шукати цей маєток і доводити, що він належить цій людині. Красива картинка в передачах, але слідство прокурорам доказів, що це маєток належить Охендовському, не дало", - заявив Холодницький.

Він нагадав, що провадження щодо Охендовського припинено "у зв'язку з виконанням міжнародно-правових доручень". Раніше детективи звернулися до САП з клопотанням щодо відправки міжнародно-правових доручень в ряд країн, додав Холодницький.

"Ті дані, які ми можемо отримати, мають визначальне значення для провадження, щоб зібрати повністю доказову базу", - зазначив голова САП.

Він також додав: "Як би залізобетонно у Facebook не звучали аргументи, вони повинні бути підкріплені доказами".

За словами Холодницкого, без отримання відповіді з міжнародно-правових доручень САП не може завершити слідство, тому воно згідно п.3 ч.1 статті 280 КПК зупинено.

Нагадаємо, що в 2015 році колишній активіст Автомайдану Сергій Коба разом з журналістами телеканалу "1+1" показали сюжет про дорогий маєток, який нібито належить Охендовському. Глава ЦВК заявив про те, що маєток, продемонстрований автомайданівцами, йому не належить.

Нагадаємо, 13 грудня минулого року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту "Бориспіль" вручили повідомлення про підозру голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському, який є фігурантом кримінального провадження щодо "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. Голову Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського підозрюють в отриманні понад 1,2 мільйона гривень хабаря від Партії регіонів.

У квітні НАБУ скерувало до САП остаточний варіант підозри Михайлу Охендовському.

У червні САП призупинила розслідування у справі проти Охендовського. Для визнання особи винною в отриманні хабара, закон вимагає докази не тільки самого факту передачі коштів, але і використання одержувачем хабара свого службового становища в інтересах хабародавця. Як вказують в САП, правоохоронцям залишається з'ясувати, які саме конкретні дії в інтересах Партії регіонів виконував Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях (і чи виконував їх взагалі).

Детальніше про перспективи справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів читайте в статті Оксани Денисової "Як "чорна бухгалтерія" ПР може перетворитися в невидиму" у тижневику"Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі