Як повідомляє прес-служба САП, розслідування зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України.
Як наголошується в повідомленні, детективи НАБУ переконані, що зуміли довести отримання Охендовским як мінімум 16 тисяч доларів від регіоналів. Згідно з висновками слідства, про отримання даних коштів він особисто розписався у документах "чорної бухгалтерії" ПР.
В той же час, для визнання особи винною в отриманні хабара, закон вимагає доказів не лише самого факту передачі коштів, але і використання одержувачем хабара свого службового становища в інтересах хабародавця. Як вказують в САП, правоохоронцям залишається з'ясувати, які саме конкретні дії в інтересах Партії регіонів виконував Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях (і чи виконував їх взагалі).
Повідомляється, що отримані слідством офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційне супроводження відряджень Охендовського, містять істотні суперечності. В даному випадку, єдиним надійним джерелом, який може надати об'єктивні відповіді на питання слідства, залишається іноземна сторона.
"на виконання вимог національного закону та міжнародно-правових договорів, детективами НАБ України за погодженням з процесуальними керівниками до уповноважених органів інших держав спрямовано ряд клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі. До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України", – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, 13 грудня минулого року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту "Бориспіль" вручили повідомлення про підозру голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському, який є фігурантом кримінального провадження щодо "чорної бухгалтерії" Партії регіонів.
Голову Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського підозрюють в отриманні понад 1,2 мільйона гривень хабаря від Партії регіонів.
У квітні НАБУ скерувало до САП остаточний варіант підозри Михайлу Охендовському.