У Кремлі відкладали вторгнення в Україну тричі. Востаннє — у середині лютого. Президент РФ Владімір Путін кілька разів обговорював дату вторгнення з начальником Генштабу Валерієм Гєрасімовим та міністром оборони Сергєєм Шойгу.
Про це в інтерв'ю виданню BILD заступник начальника головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
ФСБ наполягала на наступі. Там було переконано, що готові до вторгнення. Ефесбешники вклали величезні ресурси та підштовхували Гєрасімова до атаки. Зрештою, Гєрасімов піддався тиску та схвалив операцію, але недооцінив ситуацію. Той факт, що російські частини були забезпечені продовольством, боєприпасами та пальним лише на три доби, показує, як сильно вони прорахувалися.
У ГУР було багато інформаторів із мирного населення. "Ми отримали так багато наведень, практично кожен українець повідомив по телефону, де зараз дислокуються російські солдати. Ми могли точно сказати, скільки їх знаходиться в кожному населеному пункті і в якому вони будинку", — говорить Скібіцький.
Військові операції, які українська армія здійснює на території Росії, вимагають серйозної підготовки, оскільки російські військові об'єкти добре охороняються. При цьому "мети у ЗСУ суворо військові — об'єкти російських Збройних сил, з яких здійснюються удари по Україні, зокрема логістичні центри, командні пункти або гарнізони з великою кількістю солдатів", — наголошує розвідник.
Після звільнення Херсона війна набула нової фази. Російські солдати, виведені із Херсонської області, тепер дислокуються у Запорізькій, Луганській та Донецькій областях. Насамперед, російські Збройні сили зосередили свої атаки в районі Бахмута. І на це є три причини. “По-перше, вони хочуть контролювати всю Донецьку область, по-друге, – атакувати міста Краматорськ та Слов'янськ із півдня. І по-третє, власник ПВК “Вагнер” Євген Прігожин “піклується про свій престиж. Він звинувачує російську армію в тому, що вона не просувається вперед, але й йому особливо нема чого продемонструвати, — каже Скібіцький..
Заступник начальника ГУР стверджує, що війна в Україні сильно виснажила російську армію. Крім великих втрат серед особового складу через санкції в Росії відсутні і більше не виробляються багато комплектуючих для деяких видів озброєння.
Багато спостерігачів вважають, що нинішній глухий кут у війні вигідний Україні, дозволяючи їй отримати від Заходу більш сучасну зброю і підготуватися до нових контрнаступів. У Росії серед прихильників жорсткої лінії зростає почуття розпачу з приводу нерішучості президента Владіміра Путіна та відсутності у нього чіткої стратегії.