Лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що санкції стосовно Російської Федерації болісно відбиваються на економіці цієї країни.
Таку заяву Мустафа Джемілєв зробив в інтерв'ю "Радіо Свобода".
За його словами, за рік з невеликим після окупації Криму Росія в результаті санкцій втратила приблизно 156 мільярдів доларів, що становить майже третину золотовалютного резервного запасу Росії.
"Я ніколи не думав, що буду радіти, що в якійсь країні погано, але зараз я змушений радіти, тому що ця держава окупувала мою країну. Зараз ситуація така, що, я думаю, не так довго залишилося цьому режиму. Тому що санкції все ж дають про себе знати", – сказав Джемілєв.
Він додав, що якщо все буде продовжуватися в такому ж темпі, то "залишається ще два роки з декількома місяцями".
"Але я думаю, темпи будуть наростати. Особливо, якщо будуть реалізовані плани по ембарго на закупівлю нафти і газу (а це основні валютні надходження Росії), то ці терміни значно зменшаться", – зазначив Мустафа Джемілєв.
Нагадаємо, в кінці лютого – початку березня 2014 року перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту Росії війська без розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів.
16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали дане голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.
Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.
Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.
Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.
Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.
На даний момент список санкцій ЄС, за інформацією "Інтерфакс-Україна", включає в себе 151 людину і 37 компаній.
У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.