Попередній проект списку передано в Білий дім. Для того, щоб уникнути лобістських протидій, його поки не розкривають.
За словами співрозмовників в уряді, знайомих з його змістом, мова йде про "секторальні" контрсанкції: у списках - групи продовольчих товарів, а не конкретні товари або сировина, за двома групами - повна заборона і обмеження. Передбачено винятки, наприклад, для всього дитячого харчування, яке може потрапити під санкції.
У списку фігурують всі молочні продукти, плодоовочева продукція, риба, під обмеження (друга група) частково потрапляють м'ясо та м'ясна продукція, злаки. Алкогольна продукція, у будь-якому разі, у першому списку (повна заборона), відсутня.
Обмежується імпорт зі США, країн ЄС, Австралії, Канади, Японії (Швейцарія і Норвегія, які приєдналися до санкцій де-факто, у списках, за даними видання, не фігурують) і України, найбільшого агроекспортера до РФ.
Логіка "спеціальних захисних заходів" і терміни їхнього введення такі. З одного боку, мова йде про гарантування "продовольчої безпеки": розвиток ситуації з санкціями такий, що в перспективі декількох місяців РФ все одно може підпасти під національні обмеження експорту продовольства "країн-санкціонерів" або зіткнутися з проблемами оформлення імпортних контрактів.
Превентивні обмеження імпорту, за цією логікою, покликані вже зараз дати імпульс національному агровиробництву.
Росія готова до позовів в рамках СОТ і готова поважати рішення арбітражних механізмів організації: передбачається, каже співрозмовник видання, що низька швидкість прийняття рішень СОТ дасть аграріям кілька років і вільний від конкурентів ринок для того, щоб після скасування окремих рішень вони вже були готові конкурувати з постачальниками з ЄС.
Нагадаємо, 6 серпня президент Росії Володимир Путін підписав указ "Про застосування окремих спеціальних економічних заходів у цілях гарантування безпеки Російської Федерації". Цей указ став відповіддю РФ на секторальні санкції з боку Євросоюзу, США та інших країн. !zn
Читайте також:
ЄС може подати позов на Росію до СОТ через заборону Москви на імпорт продовольства
Путін вирішив "акуратно" відповісти на санкції Заходу
Обама поставив Путіна перед вибором: мирне врегулювання в Україні або нові санкції