Зокрема, йдеться про численні супутникові знімки збройних конвоїв РФ на території України під час бої за Іловайськ у серпні 2014 року, а також танку T-72Б3. Ця новітня модифікація бойової машини (2011 року виробництва – ред.) на той час використовувалася виключно військовослужбовцями російської армії.
У 2017 році невелику кількість модернізованих танків отримали Білорусь і Сирія, планувалася передача цих танків Сербії. Однак на озброєння Збройних сил України ця модифікація танків ніколи не перебувала, тож бути "військовим трофеєм" підтримуваних Росією терористичних угруповань "Л-ДНР" вони не могли.
За допомогою програмного забезпечення дослідники опрацювали 2500 тисячі годин відео, знятих жителями Донбасу й викладених у YouTube. Особливу увагу приділяли роликам, відзнятим у період боїв за Іловайськ. Водночас члени Forensic Architecture сподіваються на удосконалення програмного забезпечення, аби поліпшити пошук доказів військових злочинів РФ.
Отримані докази буде використано у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), у якому Україна позивається до РФ через анексію Криму та збройну агресію в Донбасі. Після чого оприлюднено у відкритому доступі на онлайн-платформі.
Наприкінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапила в оточення. Згідно з офіційними даними, в Іловайському котлі загинули 366 українських бійців, ще 429 отримали поранення, близько 300 осіб потрапили в полон.
У 2017 році Головна військова прокуратура представила результати розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками слідчих, єдиним фактором, що знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з військовою катастрофою, є вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію України.
Моніторингова місія ООН з прав людини залишилися незадоволеною повнотою розслідування Іловайської трагедії. Порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права розслідувалися недостатньо ефективно, заявила Фіона Фрейзер.
Докладніше про Іловайську трагедію читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Іловайськ. Фатальні рішення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".