Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини незадоволена повнотою розслідування Іловайської трагедії 2014 року. Як заявила на брифінгу глава місії Фіона Фрейзер, повідомлення про порушення прав людини і гуманітарного права розслідувалися недостатньо ефективно.
"По закінченню чотирьох років після подій під Іловайськом сторони конфлікту зробили обмежені кроки щодо розслідування повідомлень про порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права, особливо тих, які були здійснені щодо цивільного населення", - сказала глава місії.
Як передає LB.ua, на уточнююче питання про те, яка саме сторона неефективно розслідувала трагедію, Фрейзер відповіла, що уряд України і Генпрокуратура недостатньо приділяють уваги "порушенням українських військових під час боїв". "Ми закликаємо уряд України провести швидке та ефективне розслідування", - підкреслила вона.
За словами Фрейзер, співробітники місії ООН прибули в Іловайськ та опитали близько 80 цивільних осіб, які повідомили про порушення.
Наприкінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапила в оточення. Згідно з офіційними даними, в Іловайськом котлі загинули 366 українських бійців, 429 отримали поранення, близько 300 осіб потрапили в полон.
У 2017 році Головна військова прокуратура представила результати розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками слідчих, єдиним фактором, що знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з військовою катастрофою 2014 року, є вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію України.
Детальніше про Іловайську трагедію читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Іловайськ. Фатальні рішення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".