У Києві з переходом до «жовтої зони» карантину не зачинився жоден дитячий садочок чи школа, повідомили у Київській міській державній адміністрації.
«Наразі Київ – лідер із вакцинації працівників освітньої галузі, станом на 23 вересня майже 100 відсотків закладів освіти, яких у місті понад 900, досягли показника в 80 відсотків вакцинованих», - повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Посадовець нагадав, що вакцинація у Києві відбувається суто на добровільних засадах, а такий відсоток вакцинованих в місті свідчить про відповідальність киян, зокрема щодо захисту і безпеки дітей в умовах карантину.
Зараз триває вакцинація технічних працівників, які почали активно робити щеплення минулого тижні.
«Наразі всі школи та садочки готові до роботи в умовах карантину й забезпечені необхідними засобами для дезінфекції. Водночас заборона на відвідування батьками закладів освіти продовжує діяти», - зазначив він.
З 23 вересня всі Україна перебуває у «жовтій зоні» карантину, відповідне рішення ухвалила Державна комісія з ТЕБ та НС. За оновленими правилами карантину, навчальні заклади у цій зоні епіднебезпеки можуть працювати за умови вакцинації 80% персоналу принаймні однією дозою (щепитись мусять і педагоги, і технічний персонал).
Спочатку умову для роботи дитсадків і шкіл були жорсткішими: 80% повністю вакцинованого персоналу. Однак згодом їх послабили, зокрема, дитсадки та початкова школа можуть працювати, навіть якщо відсоток щепленого персоналу менше.
У Міністерстві охорони здоров’я пропонують запровадити примусову вакцинацію для медиків і освітян, однак багато вчителів не сприймають примус до щеплення, вважаючи погрози звільненням чи закриттям навчального закладу шантажем і обмеженням власних прав.
Звісно, вакцинація важлива, і не тільки вчителів. Але конкретно у школах – чи достатньо цього, аби захистити дітей від коронавірусу? Що думають про це самі педагоги? Читайте у матеріалі вчителя Михайла Девдери «Чи врятують учителі українців від коронавірусу?» у ZN.UA.