Державний департамент США вітає створення Православної церкви України і призначення її предстоятелем митрополита Епіфанія, повідомили в посольстві України в Сполучених Штатах в Facebook.
"Державний департамент США у спеціальній заяві назвав встановлення незалежної Православної церкви України "історичним моментом" та запевнив у незмінній підтримці України та повазі її права вільно сповідувати релігію без зовнішнього втручання. У Держдепі також додали, що право на свободу віросповідань поширюється на всіх українців - які вирішили приєднатися до нової Православної церкви України, а також і на тих, які вирішили не приєднуватися", – йдеться в повідомленні посольства.
15 грудня об'єднавчий Собор, що проводився у Софії Київській, обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) головою помісної української церкви. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.
Нагадаємо, 29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату в турецькому Стамбулі, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту православної церкви України.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві та визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія. І скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.
13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристійного спілкування з Константинополем. 15 грудня предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій втратив свій титул митрополита Київського і всієї України.
Докладніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".